Follow JC Go! - 1
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
Najdi světce

Církev přišla s biblickou obdobou hry Pokémon Go: Požehnal ji sám papež!

Žádná mobilní hra ještě nikdy nezaznamenala takový boom, jako Pokémon Go!. Často jste mohli, a do teď stále můžete, vídat v ulicích nadšence s mobilem v ruce, kteří hledají a chytají malé příšerky. Teď se na slávě hry rozhodla přiživit i katolická církev.

3 fotky
Prostřednictvím skupiny Fundación Ramón Pané se církev pustila do velmi podobného projektu s názvem Follow JC Go! (česky: Následuj Ježíše Krista. Jdi!). Místo pokémonů ale „chytáte“ různé světce a postavy z Bible. Hra navíc dostala požehnání od samotného papeže Františka, který hru 16. října prezentoval zástupcům katolické církve.

Hra vznikla jako podpora pro účastníky Světových dnů mládeže, které se uskuteční v lednu 2019 v Panamě. Hlavním cílem Follow JC Go! je vytvořit si z biblických postav, svatých a blahoslavených svůj evangelizační tým. Postavičky zde nechytáte do pokébalů, jako v Pokémon Go!, ale sbíráte je tak, že musíte správně odpovědět na otázky z náboženství.

Ve hře musíte také plnit různé individuální a skupinové mise. Sbíráte základní suroviny - chléb, vodu a víru, píše server mobilmania.cz. Můžete se dívat na krátká videa s biblickou tématikou. U kostela vám hra zase doporučí, abyste se pomodlili. Ve hře si samozřejmě můžete zaplatit i různé vymoženosti. Co do ní vrazíte, nepřijde vniveč, ale putuje na charitu. Samotný vývoj hry stál cca 11,45 milionů Kč. Zatím je bohužel jen ve španělské verzi. Angličtinu slibují tvůrci brzy.

Autor: mk

Diskuze