Jan Kočka
Zdroj: Profimedia / facebook
Několik dní po

Chystá se POHŘEB Jana Kočky (†28): Nutné úpravy těla! Rodina chce otevřenou rakev

Smrt Jana Kočky mladšího celou rodinu hluboce zasáhla. Teď ale jejím členům nezbývá, než zatnout zuby a přichystat poslední rozloučení tak, jak jsou zvyklí podle tradice.

5 fotek
V pátek v ranních hodinách došlo na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové k tragédii, která otřásla dvěma rodinami. Jednou z nich jsou Kočkovi. Jan Kočka po nepochopitelném manévru, kdy v protisměru narazil do kamionu, na místě zemřel. Auta shořela, ale obě těla byla prý nalezena mimo, a tak je možné, že je náraz vymrštil ven dřív, než vozy vůbec vzplály.

I tak je ale tělo mladého Kočky ve stavu, kdy si prý bude žádat jisté úpravy. Rodina totiž chce podle jejich tradice nechat během pohřbu otevřenou rakev. Kočkovo tělo by údajně mělo projít nákladným balzamováním. „Jde o proces, který spočívá v napuštění těla konzervačními látkami. Stojí to hodně peněz,“ řekl Blesku Alexandr Pilin, špičkový expert z Ústavu patologie 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze.

„Pokud si rodina tělo skutečně přeje vystavit, řeší to nejčastěji pohřební služba běžnou kosmetikou. Make-upem mrtvého nalíčí, aby nebyl bledý, případně na něm nebyly vidět šrámy,“ vysvětluje Pilin... Kočkovi už byli včera spatřeni na patologii ve Vinohradské nemocnici, kde se pravděpodobně řešila právě úprava Janova těla a obličeje kvůli pohřbu.
 

Autor: bin

Diskuze