Prásk.tv

Chvíle hrůzy! Slavní Blink-182 měli být v obchoďáku, kde se střílelo

Jen kousek cesty od obchodního centra v americkém El Pasu, kde v sobotu dopoledne místního času zastřelil útočník 20 lidí, byla známá americká rocková kapela Blink 182. Muzikanti byli zrovna na cestě od hotelu do obchodního centra, když dostali zprávu, že se tam střílí.

Kapela Blink-182 měla vystoupit v sobotu večer v Aréně Dona Haskinse v kampusu Texaské univerzity v El Pasu. Po snídani vyrazili muzikanti do obchodního centra, ochranka ale cestou dostala zprávu, že se na místě střílí.

 

"Viděli jsme tucty policejních vozů na dálnici a na ulicích, helikoptéry, vracíme se na hotel, pustíme si zprávy, abychom viděli, co se děje," tweetoval v sobotu baskytarista a zpěvák kapely Mark Hoppus.

 

Kapelu pak čekaly další dramatické chvíle v hotelu, když se objevily zprávy o druhé střelbě jen pár desítek metrů od místa, kde byli. Hotel byl uzavřen a hosté dostali příkaz schovat se v pokojích. Žádný další střelec naštěstí v El Pasu neřádil.

 

"Policie potvrzuje, že zprávy o dalším incidentu v nákupním středisku Bassett jsou nepravdivé. Pořád jsme v hotelu, u dveří jsou federální agenti," dodal později Hoppus. Kapela plánovaný koncert v El Pasu odložila na zatím neurčený termín.

 

Útočník Patrick Crusius zabil v hypermarketu Walmart 20 lidí, dalších 26 zranil. Před střelbou zveřejnil manifest, v němž psal o tom, že motivem pro něj je "hispánská invaze do Texasu". Inspiroval se letošními útoky na mešity na Novém Zélandu.

 

TEST: Potřebujete ke své obraně ZBRAŇ?
Braň se přepadení! MANUÁL ÚČINNÉ PREVENCE

Autor: vbo TN.cz

Diskuze