V kolik hodin máte chodit spát?
Zdroj: Profimedia
Hubněte spánkem!

STOP TLOUSTNUTÍ: Výzkum odhalil důležitou věc. V tuto hodinu byste měli chodit spát, aby jste nepřibírali!

Vánoce se blíží mílovými kroky a podvědomě se bojíme, jaké číslo nám ukáže ručička na váze. Přitom k tomu, abychom se vyhnuli nabírání hmotnosti, nám stačí velmi málo. Tvrzení, že se vyspíme do krásy, má totiž opravdu něco do sebe!

Je téměř nemožné odolat nástrahám, jako jsou voňavý sladký a čerstvý punč, koláčky od babičky, chlebíčky na návštěvě, či bramborový salát, smažený řízek a cukroví. Je toho nepřeberné množství a my chceme ochutnat a hlavně vychutnat si všechno. Nový rok máme spojený s výčitkami a předsevzetími, která ale většinou nevydrží ani do příštího měsíce. Stačí však drobná úprava životního stylu, a výsledky i změny se dostaví velmi brzy!

Nemusíte se každý den ničit v posilovně, běhat půlmaratony, nebo se týrat hladověním. Jednoduše se stačí každý den pořádně vyspat. „Za neovladatelnou chutí k jídlu se skrývá nedostatek spánku,“ uvedla doktorka Nerina Ramlakhanová z King’s College London. „Jakmile jsme unavení, naše tělo funguje v krizovém režimu, vydá hodně energie, kterou se poté snaží doplnit.“ Dodává, že pro zvládnutí krize se tuk ukládá hlavně v oblasti břicha a vznikají tak nevzhledné „pneumatiky“.

Lékařka se k tomuto poznatku dopracovala po výzkumu na jednom tisíci respondentů. Až tři čtvrtiny lidí, kteří spali osm hodin denně, méně jedly, a tím i méně přibíraly. Lidi, kteří spali sedm hodin, více inklinovali ke konzumaci sladkého a kofeinu, což se odrazilo i na jejich hmotnosti. Nejefektivnější výsledky vykazovali ti, kteří si šli lehnout po 22. hodině večerní. Osmihodinový spánek tedy pomáhá hubnout a žít zdravěji!

Autor: veh

Diskuze