Upřímnou soustrast

TRAGÉDIE: Zdravého chlapečka zabila zdánlivě neškodná potravina, kterou má každý v kuchyni!

Říká se, že děti jsou radost i starost. Starosti jsou intenzivnější, pokud děti máme spíše menší, protože nad nimi máme téměř neustálý dozor. Což bývá často náročné. Obvzlášť, když se nám naše ratolesti pohybují v kuchyni, musíme všchny záludné věci schovat. I běžné koření totiž může být smrtící...

Je to koření, které má snad téměř každá hospodyňka ve své kuchyni a stěží bychom si bez něj představili mnoho sladkých receptů. Též má své zastoupení ve farmacii, v kosmetice nebo likérnictví. Už asi tušíte, že se jedná o skořici. Má specifickou vůni a příjemně kořeněně nasládlou chuť. Je skvělým pomocníkem při hubnutí, snižuje cholesterol, nebo je účinným antioxidiantem. Avšak u ní platí než u čehokoliv jiného, že méně je více. Může totiž způsobovat alergickou reakci a mít pro jedince fatální důsledky.

Tak přesně do téhle hrozivé situace se dostala jedna Američanka z Kentucky. Chvíli nedávala pozor na malého synka Matthewa (4) a skončilo to obrovskou tragédii. Její zvídavý synek se jí motal v kuchyni a na kuchyňské lince objevil plechovku se skořicí. A jako každé dítko v jeho věku, bylo zvědavé a otevřelo víko. Hnědý drobný prášek se mu nejspíš zalíbil a hned ho začal jíst. Za chvíli se však Matthew začal dusit a zkolaboval.

I přes urgentní zásah a maximální snahy lékařů, za hodinu a půl zemřel. Zdrcená matka popsala chvíle hrůzy: "Vždycky byl zdravý. Ale po té skořici se najednou začal dusit a skončil ve stavu, jako by měl epileptický záchvat." Prášková skořice se totiž dostala i do dýchacích cest a až do plic, které úplně ucpala. Chlapec neměl šanci přežít.

Tento tragický případ by měl být ponaučením nejen pro ty, co mají malé děti, aby skořici ukryly na bezpečné nebo vyvýšené místo. Ale i pro spoustu jiných, kteří si z její konzumace dělají legraci, při níž se natáčejí a ukládají s oblibou na internet. Ano, i takoví jsou lidé...
 

Autor: ham

Diskuze