Anwar Nyanzi - 1
Zdroj: Profimedia
Zázrak?!

Chlapeček (2) měl podle lékařů 1% šanci na přežití. Najednou zázračně ožil!

Anwar Nyanza jako 11měsíční miminko vypadl z okna z výšky 12 metrů na dlažbu. Lékaři tvrdili, že je velmi malá šance, že přežije. Spíše nulová. Dítě dokonce už odpojili od přístrojů. Chlapeček však dokázal nemožné a začal se zotavovat.

4 fotky
Malý Anwar v 11 měsících využil chvilky nepozornosti své tety, která ho hlídala, postavil se na židli a dostal se na parapet. Následně vypadl z okna z výšky 12 metrů. Dítě utrpělo těžká zranění mozku, páteře a krku, mělo mnohačetné zlomeniny kostí, včetně žeber a levé ruky. Podle lékařů byla šance na přežití pouhé jedno procento!

Rodině chlapečka vzkázali, aby se s ním před vypnutím přístrojů přišla rozloučit. "Šla jsem svého syna políbit na rozloučenou. Nemohla jsem snést pohled na všechny ty trubičky, které byly zavedeny do jeho těla. Byla to strašná zkušenost a nedokážu vysvětlit, co jsem tehdy cítila," popisuje své tehdejší pocity Anwarova matka Hawa Rutansingw.

Najednou se stal zázrak! Anwar začal dýchat i bez pomoci přístrojů. Po několika týdnech se dokonce postavil na nohy. Lékaři uvedli, že pravděpodobně zůstane těžce postižený, ale díky fyzioterapii dokáže alespoň normálně vidět, slyšet a hýbat se. "Tak strašně se mi ulevilo, myslela jsem si, že se stal zázrak. Nikdy jsem se nevzdala naděje. Věděla jsem, že můj synek je bojovník," konstatuje Hawa. I personál nemocnice svatého Georga v Tooting je z chlapcova obrovského odhodlání nevzdat se života nadšený!

Autor: mk

Diskuze