Chlapec neposlechl matku a téměř oslepl - 1
Zdroj: Profimedia
Ošklivé zranění

Chlapec neposlechl matku a téměř oslepl! Zranění si způsobil nebezpečnou hračkou

Archie (9) málem oslepl poté, co si laserem v peru vypálil černé skvrny do oka. Díval do něj pár vteřin, ale i tak si velmi ublížil. Neposlechl matku, která ho varovala, aby to nedělal.

Matka chlapce Emma Carson zůstala v šoku poté, co si její syn způsobil ošklivé zranění oka laserem. Přestože nebyl zcela oslepen, kvůli velkým černým skvrnám, které jsou v jeho zorném poli, nyní není schopen číst, rozpoznat obličeje svých příbuzných a kamarádů, ani sportovat či přecházet přes silnici bez doprovodu.

Chlapec si poškodil sítnici a lékaři tvrdí, že na jakékoliv chirurgické zákroky už může být pozdě. Emma tvrdí, že synovi koupila laserové pero v hračkářství. Zdůraznila mu, aby se nedíval přímo do laseru. Zvědavost chlapce však byla silnější a matku neuposlechl.

"Nikdy bych si nepomyslela, že něco, co se dá koupit v hračkářství, může být až tak nebezpečné. Stále ta pera prodávají jako dětské hračky," říká Emma. Myslela si, že Archie bude chvíli vidět podobně, jako když se člověk podívá do žárovky nebo slunce. Když ale viděla snímek od lékaře, na němž je jasně vidět trajektorie laseru přes oko, zhrozila se. Větší poškození má údajně na pravém oku, kterým se do laseru díval nejdřív. "Doktor mi řekl, že by nepomohlo ani to, kdybych Archieho hned po nehodě dovezla do nemocnice," říká zoufalá matka.

Podle lékařů jsou zranění laserem okamžitá a zanechávají zjizvenou tkáň. Carsonová uvažovala o tom, že obchod za prodej nebezpečným hraček zažaluje, ale právník jí to nedoporučuje. Údajně Emma několik dní před incidentem měnila baterii v laserovém peru a opět Archieho upozornila, aby si nemířil laserem do očí. V nemocnici se Archie přiznal, že se podíval přímo do laseru. Jeho oči dokonce změnily barvu z tmavozelené na světlezelenou.

Autor: mk

Diskuze