Dvě herecké legendy - Jean Gabin a Louis de Funés ve francouzské komedii Tetovaný.
Hot news Blíží se 30 let od smrti slavného komika

Četník Louis De Funes: Známe jeho 10 velkých tajemství!

Témata / Louis DeFunes

Sledujete na Nově cyklus francouzských komedií o četnících s Louis De Funesem? 27. ledna uplyne třicet let od chvíle, kdy podlehl na svém zámku v Nantes infarktu. Známe všechny zajímavosti jeho života!

Funes, který v Čechách promlouval hlasem Františka Filipovského, se proslavil díky rolím rtuťovitých mužíčků, hyperaktivních auritativních figur s výbuchy vzteku a se sardonickým smíchem. Kromě pěti pokračování slavného Četníka ze Saint Tropez to je zejména trilogie Fantomas nebo komedie Senzační prázdniny, Grand restaurant pana Septima, Piti piti pa, Oscar a další. Web Prásk.tv pro vás připravil 10 zajímavostí z jeho života!

1. Měřil pouhý 1 metr a 64 centimetrů.

2. Jeho celé jméno bylo Louis Germain de Funès de Galarza. Jeho otec byl Španěl, původně právník, který se stal brusičem diamantů.

3. V mládí se živil všelijak, třeba jako jazzový pianista.

4. Během 2. světové války se zamiloval do praneteře spisovatele Guy de Maupassanta, s níž se oženil. Měli dva syny.

5. Než se proslavil, měl hustou kštici vlasů. První filmovou roli dostal ale až ve třiceti letech, proslavil se až po padesátce.

6. S kolegou Bourvilem (Smolař, Velký flám) byli velcí přátelé, s Jeanem Maraisem (Fantomas) se nesnášeli.

7. Na kontě má 130 filmových a 100 divadelních rolí.

8: Jeho láskou byly růže. Byl jejich vášnivým pěstitelem, dokonce je po něm jedna odrůda pojmenovaná.

9. Jeho syn Olivier se také pokoušel hrát (Piti piti pa), nakoenc ale kariéry nechal a stal se pilotem Air France. Druhý syn Patric je lékařem.

10. Zvládal i deset filmů ročně, po infarktu, který jej postihl několik let před smrtí, mu to ale lékař zakázal. Směl za rok natočit vždy jen jeden film. Tím posledním byl Četník a četnice, během jehož realizace navíc zemřel i Louisův přítel a letití spolupracovník, režisér Jean Girault. Kvůli Funesově smrti se nerealizoval ani plánovaný čtvrtý díl Fantomase - Fantomas v Moskvě. Funes zemřel 27. ledna 1983 v deset hodin a deset minut večer. Bylo mu 69 let.

ČTĚTE TAKÉ:

TOP 10: Tyto celebrity lidé nemají v lásce

10 věcí, které jste určitě nevěděli o Heleně Růžičkové!

Které hvězdy letos oznámí narození potomka?

Autor: mac

Diskuze