Zuzana Vinzens - Ples v Opeře
Zdroj: Prásk!
A bude se plesat!

Čestným hostem Plesu v Opeře bude muž, který stvořil tvář Londýna

Sál Státní opery se 6. února roztančí naposledy před plánovanou rekonstrukcí. Pořadatelé tradičního Plesu v Opeře vsadili na královské téma Velké Británie, které zrcadlí nejen dramaturgie a luxusní menu, ale také výběr zahraničního hosta.

Svou návštěvou poctí Ples v Opeře Sir Terry Farell, světoznámý architekt, urbanista a především vizionář. Ten je autorem mnoha staveb, které jsou pro Londýn naprosto určující – ať už se jedná o nádraží Charing Cross, čtvrť Canary Wharf, povodňové bariéry na Temži či budovu ředitelství MI5, dobře známou z „bondovek”. Sir Terry Farrell je osobním poradcem starosty Londýna Borise Johnsona, hlavním architektem Royal Albert Dock, které financuje čínský multimiliardář Xu Weiping.

V roce 1996 propůjčila Siru Terrymu Farrellovi Královna Alžběta II. Řád britského impéria a v roce 2001 byl královnou pasován na rytíře (titul Knight Bachelor). Dalším zahraničním hostem, který přijal pozvání na nejvýznamnější událost české plesové sezóny, je anglický herec Tom Riley, držitel ceny BAFTA za roli v britském seriálu stanice BBC Da Vinciho démoni. Tohoto úspěšného umělce znají čeští diváci například z populárních televizních seriálů Hercule Poirot nebo Vraždy v Oxfordu. Pozvání přijala také přítelkyně Toma Rileyho, americká herečka Lizzy Caplan. Bývalá přítelkyně Chandlera z Přátel. Zda na Ples v Opeře opravdu dorazí, závisí na tom, zda ji uvolní režisér z natáčení.

I letos je hlavním posláním Plesu nejen bavit, ale především pomáhat. Charitativním partnerem se pro rok 2016 stal UNICEF (Dětský fond OSN). “Vzhledem k aktuální situaci ve světě jsme se rozhodli, že výtěžkem z Plesu v Opeře 2016 podpoříme UNICEF, který pomáhá přímo ve válečných a krizových oblastech a jeho pomoc pro mnoho dětí, které v těchto podmínkách žijí, znamená rozdíl mezi životem a smrtí,“ uvedla Zuzana Vinzens. Pomoc světové organizaci poskytne i Nadace Nova.

A protože pro Ples v Opeře je typická také špičková gastronomie. Na menu se tak objeví například skvělý Beef Wellington a nebude chybět ani Fish & Chips. Všechny tyto klasické anglické pokrmy ovšem šéfkuchař Marek Šáda připravil v moderních a neotřelých prezentacích, které hosty nadchnou a neurazí ani anglickou královnu.

Autor: Prásk!

Diskuze