Barbora Špotáková
Zdroj: Profimedia
Držíme palce

ČESKÝ PLÁČ: Největší naděje pro olympijské Rio má po kuriózním pádu zlomenou nohu

Dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka Barbora Špotáková měla přivézt z Ria de Janeira třetí zlato. Nyní se však mise Brazílie hodně komplikuje.

Bára Špotáková, která se intenzivně připravuje na závod v Jižní Americe, jenž by měl uzavřít její kariéru, si šla zahrát tenis. Bohužel doplatila na to, že s raketou není stejně dobrá jako s tyčí. Při smečí si zlomila kost v pravém nártu!

Oštěpařka však odmítla konzervativní léčbu, namísto operace a sádry nosí ortézu a s mnoha omezeními pokračuje v tréninku, Věří, že za pár týdnů bude natolik v pořádku, že se opět bude moci rozběhnout na atletické dráze a nebude pouze v sedě zvedat medicinbaly.

Desetinásobná mistryně České republiky promluvila ke svým fanouškům v tiskovém prohlášení atletické federace. "Zlomenina pravého nártu na konci března je jistě komplikace, ale není to s ohledem na přípravu na olympiádu v Riu tragédie. Může se stát, že odložíme začátek sezony, ale věřím, že na olympiádu budu připravena kvalitně."

"Není to moje první zlomenina. I trenér věří v normální vstup do sezony. Hlavně z toho důvodu, že mě zná a taky jsme spolu již dvě zlomeniny v předchozích letech zažili," dodává v textu dokumentu.

Držíme palce, aby Bára v létě opět válcovala soupeřky!

Autor: red

Diskuze