Nejnezdravější země světa - 2
Zdroj: Twitter
To jsme to dopadli!

MAPA tlouštíků a alkoholiků: Neuvěříte, jak ve světovém výzkumu dopadlo Česko! Styďme se

26. 9. 2017

Krajiny střední a východní Evropy by se měly stydět. Podle nové studie tyto národy patří k těm nejnezdravějším na světe. A jak dopadla Česká republika?

Společnost Clinic Compare udělala na základě údajů Světové zdravotní organizace veliký výzkum. Opírala se o tyto tři klíčové faktory: konzumace alkoholu za rok, spotřeba tabáku za rok a míra obezity obyvatel. Právě z těchto faktorů poté vznikají onemocnění, jako např. srdeční choroby, rakovina nebo cukrovka, které ročně způsobí nespočet předčasných úmrtí. Zabíjejí ročně přes 36 milionů lidí. Lidé si za to můžou sami, způsobuje to zmiňované pití alkoholu, kouření a nezdravé stravování.

Po analýze těchto údajů vyšlo, že nejnezdravější krajinou světa je Česká republika. Češi mají vysokou spotřebu alkoholu - Čech vypije průměrně 13,7 litrů alkoholu za rok. Poté je česká krajina 11. v pořadí s nejvyšší spotřebou cigaret za rok a obyvatelé též patří k těm nejobéznějším na světě.

Krajiny střední a východní Evropy jsou tak jedny z nejnezdravějších, v první desítce získaly hned devět příček. Na druhém místě se umístilo Rusko, na třetím Slovinsko, na čvrtém Bělorusko a na pátém naši sousedi, Slovensko.

Autor: misp

Diskuze