Novou Miss World se stala Stephanie Del Valle - 1
Zdroj: Profimedia
Nejkrásnější z nejkrásnějších

Novou Miss World se stala krásná Portoričanka, ze které se vám zatají dech! Jak dopadla česká Miss?

Více jak sto krásek z různých zemích se sjelo do Washingtonu bojovat o titul Miss World. Vítězkou se stala kráska z Portorika, která to natřela i zástupkyni české krásy. Jak natalie Kotková ve Státech dopadla?

6 fotek
Finále Miss World se konalo dnes v noci z 18.12. na 19.12. ve Washingtonu. Pro rok 2016 získala tento titul exotická Portoričanka Stephanie Del Valle (19). Jako druhá se umístila Yaritza Miguelina Reyes Ramirez (23) z Dominikánské republiky a třetí skončila Indonésanka Natasha Mannuela (22). Česká zástupkyně Natálie Kotková se mezi 117 kandidátkami nedostala do první dvacítky, na rozdíl například od Slovenky Kristíny Činčurové či Maďarky Tímey Gelencsérové.

Novou královnu krásy korunovala modrooká blondýnka Mireia Lalagunová, která se Miss World stala loni jako první Španělka v historii. Portoričanka mluví španělsky, anglicky a francouzsky, a ráda by jednou pracovala v zábavném průmyslu.

Natálie se podělila o své dojmy krátce po vyhlášení: "Je důležité být jedinečná, lidská, nápomocná a inspirativní.“ A i když se neumístila, považuje prý svoji účast na světové soutěži za vrchol své kariéry. Češka se na slavnostním večeru představila v hedvábných květinových šatech, které jí navrhli bratři Ponerovi ve stejnomenném ateliéru.

Natálie Kotková pro iDnes.cz přiznala: „Být součástí Miss World bylo něco úžasného, strašně moc jsem si to užívala a poznala mnoho skvělých lidí. S blížícím se finále byly přípravy čím dál náročnější. Stěhovaly jsme se do nového hotelu, přemísťovaly se lodí a choreografii nacvičovaly celé dny. Byly jsme skoro dvacet čtyři hodin vzhůru. Snažila jsem se si každý den užívat, ale netušila jsem, jak vyčerpávající program bude.“

Soutěž Miss World vznikla v roce 1951, a je tak nejdéle fungující soutěží svého druhu. Licenci na účast v ní má celkem 140 zemí. Jedinou Češkou, která v ní kdy zvítězila, je Taťána Kuchařová. Korunku si nasadila už před deseti lety, kdy se soutěž konala ve Varšavě. Nejvíce se přiblížila k tomuto vrcholu Alena Šeredová v roce 1998, když se umístila čtvrtá.
 

Autor: ham

Diskuze