Švédové
Zdroj: Profimedia/ Profimedia
Je to nutné?

Češi si na internetu dělají legraci ze Švédů! Ti vymysleli hodně podivný sexuální ZÁKON

Že v některých zemích panují hodně zvláštní zákony a pravidla, není nic nového. Nový je ovšem konkrétní zákon, který už schválili švédští poslanci. Ani Čechy, kterých se to netýká, nenechal obsah chladným.

Švédská vláda před několika dny schválila zákon, která stanovuje, že oba partneři musí před sexuálním aktem vyjádřit svůj souhlas k němu. Mohou si vybrat, jestli jejich dohoda bude pouze ústní, nebo dokonce písemná. Zákon ale vyzdvihuje spíše tu písemnou!

Zákon o tom, že Švédové budou muset před sexem vyjádřit svůj souhlas, než s ním začnou, vejde v platnost 1. července tohoto roku. Od té doby, pokud jeden z partnerů nevyjádří před souloží svůj jasný souhlas, se bude považovat celý akt za znásilnění a bude tak také stíhán. V případě porušení zákona dochází k trestnému činu, za který pachateli hrozí 3 až 4 roky za mřížemi.

Není proto divu, že si z toho teď spoustu dalších států dělá legraci. A nebyli by to Češi, kdyby si na novém, na pohled poměrně bizarním zákone, pořádně nesmlsli. Na sociálních sítích se proto objevují kopie písemných verzí souhlasu se sexuálním stykem. „Já, níže podepsaná ..........., uděluji souhlas panu .........., aby na mně vykonal soulož. K pohlavnímu styku přistupuji dobrovolně a bez nátlaku...,“ zní verze jednoho z vtipů poukazující na uzavření nového zákona ve Švédsku. No, teď už jen chybí zákon o povolení vykonání potřeby na vlastní toaletě a bude to komplet.

Autor: bin

Diskuze