Černoch v letáku Lidlu
Zdroj: lidl.cz
Statečné srdce

Černoch z letáku Lidlu prolomil mlčení! Co si teď myslí o Češích a celém incidentu?

„Skandál“ kvůli černochovi, který se objevil v katalogu Lidlu a vyvolal tím spoustu nenávisti a rasistických poznámek mezi českými lidmi, tmavého modela velmi zasáhl. Co si o tomto chování myslí?

7 fotek
Lidl v současnosti řeší opravdu nepříjemný problém. Kvůli umístěný černocha do svého letáku sklidil velké množství útočných komentářů. „Jsme v Čechách, nebo v Africe? Proč máte na letáku černocha? Běžte s multi-kulti do p*dele!“ zní jeden z těch drsnějších. Lidé si opravdu nebrali servítky a na sociálních sítích se o tmavém modelovi nechvalně vyjadřovali.

Asi nikdo nečekal, že případ vzbudí takový zájem a společnost začala rychle reagovat. Znovu se otevřelo velké téma rasismu, který, jak je vidět, je v České republice velký. Rasistické komentáře odsoudila spousta lidí, např. i zpěváci Ben Cristovao nebo Jan Bendig. A jak na celou kauzu reaguje ten, kterého se to týká ze všech nejvíc?

Černošský model Alpha Dia, který žije v Hamburku a tvrdí o sobě, že je muslim, jenž nenávidí teror, odpověděl na otázky německému deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. Hlavním tématem samozřejmě bylo, co si o celé té nenávistné vlně kvůli letáku myslí. „Takové reakce v roce 2017? Byl jsem z toho v šoku. Potkávám modely z celého světa, také z Česka, a Praha je mezinárodně zaměřené město. Když se tolik Čechů bojí ,vymizení bílé rasy´, budou to tak vidět i někteří lidé z Německa a obyvatelé v jiných zemích. Toho se bojím.“

Alpha Dia také uvedl, že Lidl má stejnou reklamu v celé Evropě a že on sám dostal pouze pozitivní ohlasy. Ty negativní se objevily jen na stránce Lidlu. V práci se mu prý nikdy nic podobného nestalo, i když v běžném životě ano.

Autor: niž

Diskuze