Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Gratulujeme!

OBROVSKÝ ÚSPĚCH: Karel Gott obdrží nevídanou cenu! Slavík to není

Mistr Karek Gott (78) získal už 41 Zlatých slavíků. Nyní do jeho blyštivé ptačí sbírky přibude také "slepice". Němci se ho rozhodli ocenit prestižní cenou.

8 fotek
Nejpopulárnějším zpěvák Česka je určitě bez debat Karel Gott. Neexistuje pravděpodobně nikdo, kdo by ho neznal - od dětí až po nejstarší generace. Díky svému pěveckému umu, ale také díky velkému charisma, si získal srdce mnoha lidí. Minimálně jendu jeho píseň zná snad každý. Na svém kontě má už 41 Zlatých slavíků a nyní vedle nich na poličku bude moci postavit i cenu ze zahraničí.

Němci se mu tento pátek v Lipsku, kde se bude cena předávat třetím rokem, rozhodli předat Zlatou slepici. Ač zní název této ceny možná trochu humorně, jde ovšem o velmi prestižní ocenění.

Významné osobnosti tuto cenu přebírají už od roku 1995. Specifický název dostala podle německé zpěvačky a kabaretistky Helgy Hahnemannové, jež měla přezdívku „Henne“, což znamená slepice.

Organizátory předávacího ceremoniálu jsou německá média Superillu , Mitteldeutsche Rundfunk a Rundfunk Berlin-Brandenburg. Vítěze určují jejich čtenáři či diváci. Cenu Zlaté slepice dostávají významní lidé z oblasti politiky, kultury, sportu či sdělovacích prostředků.

Tuto cenu v minulosti dostali například Václav Havel, německých exprezidentů Romana Herzoga, bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov, a polský exprezident Lech Walesa, tenistka Sabine Lisickiová, zpěvák Udo Jürgens nebo zpěvačka Nena.

Autor: mk

Diskuze