Emma Watson, Jennifer Lopez, Oprah Winfrey, Bill Gates
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Celebrity zhoršují životní prostředí! Nejhůře dopadl Gates nebo Lopezová

Švédští akademici se zabývali osobnostmi, které přispívají ke zhoršování životních podmínek. Některé z nich dokonce za lepší prostředí bojují a vystupují na řadě konferencí. Žebříčku, který odborníci sestavili, vévodí miliardář Bill Gates. Především kvůli jeho cestám letadlem. Za ním se umístila Paris Hiltonová nebo třeba zpěvačka Jennifer Lopezová.

Podle analýzy švédských akademiků má desátý nejhorší dopad na životní prostředí herečka Emma Watson, která se proslavila rolí Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter. Přitom sama herečka vyzvala svět, aby dosáhl sedmnácti cílů v rámci Organizace spojených národů (OSN). Mezi ně patří právě boj proti klimatickým změnám.

 

Vědci zjistili, že Watsonová například v roce 2017 letěla celkem čtrnáctkrát a urazila 253 tisíc mil. Její uhlíková stopa (pozn. redaktora – množství skleníkových plynů vypuštěných do ovzduší) byla prý třikrát větší, než celosvětový průměr všech aktivit. Celková stopa činila 15,1 tun oxidu uhličitého (CO2).

 

Na prvním místě se pak umístil šéf Microsoftu a miliardář Bill Gates s uhlíkovou stopou 1600 tun CO2. Před dvěma lety naletěl přes 200 tisíc mil. Většinou cestoval svým soukromým letadlem. Druhá skončila Paris Hiltonová, která ve stejném roce uletěla soukromým letadlem 171 346 mil a do ovzduší vypustila více než 1260 tun CO2.

 

V žebříčku skončila také zpěvačka Jennifer Lopezová nebo zakladatel facebooku Mark Zuckerberg. Prostředí znečišťovala i moderátorka Oprah Winfreyová. Ta se stejně jako většina zmíněných celebrit rozhodla bojovat se změnami klimatu. Podle ní by tento problém nikdo neměl ignorovat, uvedl deník Dailymail. Celou analýzu odborníci zveřejnili v časopise Annals of Tourism Research.

 

SMUTNÝ POHLED, který vás nenechá v klidu. Podívejte se, jak lidstvo soustavně ničí ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
5 jednoduchých ekologických předsevzetí, se kterými můžete začít ze dne na den

Autor: reg

Diskuze