Robin Williams - 12
Zdroj: isifa.com
Smutné

Celebrity, které si zavinily smrt jako Williams: Winehouse, Cobain a Ledger

Robin Williams není jedinou světově známou osobností, která si sáhla na život a potýkala se s návykovými látkami. Kdo další se rozhodl svůj život předčastně ukončit a komu dopomohl alkohol nebo drogy?

5 fotek

Americký zpěvák, kytarista, skladatel, frontman skupiny Nirvana a výtvarný umělec. Hudební magazín Rolling Stone označil Kurta Cobaina v roce 2003 za 12. nejlepšího kytaristu všech dob. Cobain - tak jako mnoho jiných celebrit - měl problémy s drogami a trpěl depresemi. Několikrát byl hospitalizován kvůli těžké závislosti na heroinu. I přes obrovské hudební úspěchy se rozhodl svůj život ukončit. 5. dubna 1994 si prostřelil hlavu.

V sobotu 23. července 2011 byla svým bodyguardem nalezena mrtvá ve svém domě v Londýně zpěvačka Amy Winehouse. Příčinu smrti vyšetřovala policie a zveřejnila ji až po třech měsících. Šlo o kombinaci alkoholu a drog. Zemřela v sedmadvaceti letech jako Cobain.

Dne 22. ledna 2008 byl nalezen ve svém pokoji v New Yorku mrtvý herec Heath Ledger. Také mu bylo 27 let. V jeho blízkosti ležely prášky na spaní. Podle prohlášení soudních lékařů se otrávil předepsanými léky na spaní. Mluvčí lékařského týmu poznamenala, že smrt nezavinilo přehnané množství, ale kombinace více léků, jako jsou antidepresiva, prášky na spaní apod. Zřejmě zemřel na srdeční kolaps, v důsledku dlouhodobého fyzického vypětí. Půl roku po jeho smrti byl do kin uveden film Temný rytíř, který jen za první víkend vydělal přes 158 miliónů dolarů a celosvětové tržby dosáhly jedné miliardy dolarů.

 

Filmy Robina Williamse můžete vidět ZDE.

Autor: mivr, Tn.cz

Diskuze