Vyšetřování trosek letadla
Zdroj: isifa.com
Smutná tragédie

Celebrity se vyjadřují ke spadlému letadlu: Nemůžu uvěřit, že se to stalo, píše Jandová

Čtvrteční pád malajsijského letadla s takřka 300 lidmi na palubě na neklidném východě Ukrajiny zřejmě nebyl nehodou. Stroj byl očividně "smeten z oblohy".

5 fotek

Toto prohlásil americký viceprezident Joe Biden. Kyjev a proruští separatisté se vzájemně obviňují, že stroj sestřelili. Ukrajinský prezident Petro Porošenko chce zorganizovat mezinárodní vyšetřování, které má tragédii objasnit. Washington kvůli tomu žádá okamžitý klid zbraní. Neštěstí zřejmě nikdo nepřežil.

"Je to skutečně znepokojivá událost," prohlásil Biden. Dodal, že USA prozatím neznají všechny podrobnosti, ale že letadlo bylo "očividně sestřeleno - sestřeleno, žádná nehoda, smeteno z oblohy". "Je zde mnoho otázek, které musí být zodpovězeny. My ty odpovědi dostaneme a podle toho podnikneme další kroky," řekl.

O tragédii spolu ještě ve čtvrtek hovořili Porošenko a americký prezident Barack Obama. "Prezidenti zdůraznili, že všechny důkazy z místa havárie musí zůstat na místě na ukrajinském území, aby mezinárodní vyšetřovatelé mohli prověřit všechny aspekty tragédie," uvedl k telefonátu Bílý dům. Obama rovněž Porošenkovi slíbil, že američtí experti poskytnou Ukrajině veškerou pomoc.

A jak na tuto tragédii reagují slavné osobnosti? "Nemůžu uvěřit, že se to stalo. Upřímnou soustrast všem pozůstalým obětí z letu MH 17. 295 nevinných lidí... Samozřejmě nesmíme zapomenout na Gazu, Sýrii... atd..." napsala si na Facebook zpěvačka Marta Jandová.

"Na chvíli jsem vyšel ze studia. Nebyl to šťastný nápad; uviděl jsem tohle (přidal odkaz na článek o tragédii - pozn. red.). Proboha..." napsal na Facebook spisovatel Michal Horáček.

Autor: mivr, ČTK

Diskuze