Michael Schumacher a Philippe Streiff - 1
Zdroj: Profimedia
Naděje umírá poslední

Bývalý pilot F1 Philippe Streiff se vyjádřil ke stavu Schumachera. Není poslem dobrých zpráv

Michael Schumacher (48) upadnul do kómatu po vážném úrazu hlavy, který se mu stal při lyžování v roce 2013. Od roku 2014 je v domácím léčení a jeho budoucnost je stále nejistá. A své určité pochyby vyjádřil i bývalý pilot F1 Philippe Streiff (61). Jeho slova nepotěší!

4 fotky
Bývalý pilot F1 Phillipe Streiff, jehož úspěšnou kariéru překazila vážná nehoda v Brazilii v roce 1989, po které zůstal na invalidním vozíku, se v rozhovoru pro deník Daily Star vyjádřil ke zdravotnímu stavu legendárního závodníka Michaela Schumachera. To, co prozradil, však nepotěší žádného fanouška.

A to i přes to, že není žádným rodinným blízkým přítelem a ani zdravotník, tak Philippe Streiff cítil potřebu se vyjádřit ke stavu Schumachera. Už proto, že sám si prošel peklem, když při těžké nehodě ochrnul a je dodnes odkázán na vozík a pomoc blízkých.

Jeho slova však nejsou optimistická: „Při neurologických problémech máte vždy naději, ale pokud to trvá více než tři roky, je to už složitější," neskrývá své obavy Streiff a dál dodává: „Jeho stav se zlepšuje, ale je to těžké, protože nemůže mluvit. A je stejně jako já ochrnutý na vozíku a má problémy s pamětí a s mluvením.“

Sama rodina a ani blízcí se ke stavu legendárního závodníka nevyjadřují a s médii nekomunikují. Musel by se stát nejspíš zázrak, a tomu už po tak dlouhé době věří málokdo, aby se zotavil a mohl normálně žít. Přejeme si, ať se nenaplní ty nejčernější scénáře a svět se zase jednou dočká svého oblíbeného „Schumiho“.

Anketa

Myslíte si, že se Michael Schumacher uzdraví?

Hlasovalo 578 lidí.

Autor: ham

Diskuze