Miroslav Hlinka
Zdroj: isifa.com
Tragédie!

Bývalý hokejista Hlinka spáchal sebevraždu. Oběsil se!

Aktualizováno 15.9. 2014 17:17

Ve věku 42 let zemřel bývalý slovenský hokejový reprezentant Miroslav Hlinka. Podle slovenských médií spáchal mistr světa z Göteborgu z roku 2002 sebevraždu.

Informaci tisku potvrdila policie i Michal Londauer, ředitel banskobystrického klubu, v němž Hlinka naposledy působil jako asistent trenéra. Útočník, jenž v 90. letech odehrál devět zápasů i za českou reprezentaci, se údajně oběsil na balkóně hotelového pokoje, ve kterém během angažmá v Banské Bystrici přechodně bydlel.

"Je to hrozné. Dozvěděl jsem se to dnes v 17 hodin," potvrdil serveru hokej.sk Longauer. "Velmi těžko se mi reaguje. Z profesionálního hlediska neměl Miro žádné problémy," dodal.

Rodák z Trenčína Hlinka během aktivní kariéry hrál i českou extraligu za Spartu, Karlovy Vary, Zlín a Pardubice a se slovenským národním týmem vybojoval na světových šampionátech kompletní medailovou sbírku. Vedle zlata z Göteborgu získal i stříbro v Petrohradu (2000) a bronz v Helsinkách (2003). Vyzkoušel si i finskou ligu v Jokeritu Helsinky a švédskou v dresu Modo.

Na Slovensku začal kariéru v rodném Trenčíně, později hrál za Slovan Bratislava, Žilinu či Banskou Bystrici. Bratranec českého hokejisty Jaroslava Hlinky od letošního léta v klubu působil na lavičce.

Autor: mivr, ČTK

Diskuze