Psi - 1
Zdroj: Profimedia
Měli byste vědět...

Budete si pořizovat psa? Tohle plemeno raději ne! Podle odborníků trpí mnoha zdravotními problémy

Rozhodujete se, že byste si pořídili do domácnosti pejska? Pořád ale přemýšlíte, jaké plemeno je pro vás to pravé? Tohohle si radši nekupujte!

Ačkoliv francouzští buldočci patří k nejoblíbenějším psím plemenům například ve Velké Británii, jejich příznivci by si měli před jejich pořízením rozmyslet, zda si raději nevybrat jiné plemeno. Podle vědecké studie, který vyšla v časopise Canine Genetics and Epidemiology, totiž tato rasa trpí četnými zdravotními problémy.

Ve studii odborníci porovnali údaje z několika stovek britských veterinárních klinik. Výsledek? Buldočci trpí často záněty uší a spojivek a také průjmy. zejména samečci. "Studie nabízí majitelům informace o problémech, které mohou očekávat, a ostatním lidem pomoc při rozhodování, zda je pro ně opravdu francouzský buldoček to pravé," uvádí se v časopise.

"Dýchací problémy, které mělo 12,7 procent psů porovnávaných ve studii, jsou typické u ras se zploštělým nosem," stojí dále v textu. Svraštělá kůže kolem čenichu je navíc zdrojem kožních chorob. Pokud si tedy buldočka pořídíte, měli byste se připravit na to, že s ním pravděpodobně budete muset často jezdit na veterinu, kde můžete nechat klidně i několik desítek tisíc.

Autor: mk

Diskuze