Conor McGregor
Zdroj: oficiální zdroj
Vlna šílenství

Brutálně a do krve! Bude neporazitelný Ir McGregor v neděli ráno zabíjet?

Současné UFC nemá větší hvězdu než Conora McGregora. Výstřední Ir se v poslední době stal naprostou ikonou MMA a pilně pracuje na budování své image neporazitelného šampiona. Tohle mu ale nemusí vyjít.

Další ohromná výzva ho čeká už tuto neděli. Postoupil o dvě váhové kategorie výš a teď si brousí zuby na Nata Diaze, který bude jeho prvním soupeřem ve velterové váze. Celý galavečer vysílá živě stanice NOVA Sport 2 od 4:00.

Conor McGregor dělá všechno pro to, aby byla popularita UFC co nejvyšší. Svými sebevědomými výroky se stará o velký rozruch před samotnými zápasy a je nutno říci, že i v kleci jsou jeho výkony opravdu výjimečné. The Notorious budil velkou pozornost už od svého vstupu do UFC, ale opravdovou vlnu šílenství spustil po naprosto neuvěřitelném výkonu proti José Aldovi.

Aldo byl úřadujícím šampionem pérové váhy a byl považován za jednoho z nejlepších zápasníků celého UFC, s McGregorem však vydržel v kleci pouhých třináct vteřin a po jedné ráně levou šel k zemi. McGregor se stal šampionem a řekl, že musí jít o kategorii výš, protože v pérové váze už prostě nemá koho porazit. Svým slovům dostál, a tak byl v rámci UFC 196 v plánu zápas o titul v lehké váze s Rafaelem dos Anjosem. Ten se ale zranil, a tak se musel titulový zápas zrušit.Hledala se nová náhrada, a když prezident UFC Dana White volal Conorovi, koho by chtěl do ringu, jeho odpověď byla jasná: „Je mi to jedno, postavím se komukoliv, kdykoliv, v jakékoliv váhové kategorii.“ A tak byl poslán do oktagonu s Natem Diazem, který Conorovi vzkázal: „Conore McGregore, bereš mi všechno, na co jsem tolik dřel, a proto ti musím nakopat!“ Diaz má na své straně zkušenosti z veltrové váhy a také je o osm centimetrů vyšší, což je v bojových sportech opravdová výhoda, ale bude mu to na Conora stačit? To se ukáže v neděli ráno. Přímý přenos vysílá od 4:00 stanice NOVA Sport 2 a videoportál VOYO, galavečer bude svým komentářem doprovázet Ondřej Novotný.

Přestože hlavním zápasem večera je střetnutí Conora s Natem, tak vrchol bude ještě jeden. Do klece totiž vstoupí úřadující šampionka bantamové váhy a dosud neporažená Holly Holm, kterou v zápase o titul vyzve Miesha Tate. Kazatelova dcera obrala o titul velkohubou Rondu Rousey, kterou v listopadu 2015 poslala ve druhém kole k zemi. Tentokrát proti ní bude ale stát další výborná soupeřka, která dokáže být velmi nepříjemná. „Necítím, že by byl pás můj, ale musím ho udržet. Chci do toho dát tolik úsilí, kolik jsem dala do posledního zápasu, a pás si nasadit znovu,“ říká skromná Holly.

Zcela výjimečně není právě její titulový zápas hlavní událostí večera, ale jak sama říká: „Conor je výjimečný zápasník a nevidím jediný důvod, proč by to neměl být právě on, kdo bude v hlavním zápase večera. Pro mě to není žádný problém.“ Tak nabitý galavečer, jako je pro fanoušky ultimátních zápasů připravený tuto neděli, tady už hodně dlouho nebyl a bude se opravdu na co dívat!

Autor: lup

Diskuze