Meghan a Harry - 1
Zdroj: Profimedia
Královská rodina

Britové zuří kvůli sídlu Harryho a Meghan! Vadí jim cena za opravy

Část obyvatel Velké Británie zasáhla zpráva o tom, že Harry a Meghan utratili za renovaci svého sídla téměř 2,4 milionu liber. Tedy skoro 69 milionů českých korun. Vyplývá to z účetnictví britské královské rodiny. V televizním pořadu se kvůli tomu dokonce strhla hádka.

Princ Harry (34) s manželkou Meghan (37) v residenci Frogmore Cottage žijí už několik měsíců. Dům je součástí areálu hradu Windsor západně od Londýna. Ještě před tím, než se vévodové do svého domu nastěhovali, prošel nákladnou rekonstrukcí.

 

Diváci v pořadu britské veřejnoprávní televize kritizovali hlavně to, že takto nákladná investice přichází v době škrtů ve veřejných službách. Jeden z mužů v publiku pak částku za rekonstrukci zpochybňoval.

 

"Budu moci dům navštívit a projít se kolem Frogmore Cottage, abych jako daňový poplatník zkontroloval svou investici?" ptal se podle deníku The Mirror v televizním pořadu. "Myslím si, že tím královská rodina prokázala medvědí službu," dodal.

 

 

Jiný názor měl výkonný ředitel jednoho z britských supermarketů Richard Walker, který se diskuze také účastnil. "Královská rodina je nezbytnou součástní značky Velké Británie," reagoval. 

 

Královská rodina je financována ze tří zdrojů. Suverénní fond (Sovereign Grant), Osobní peněženka (Privy Purse) a osobní účty královské rodiny.

 

Opravy šperků: Pozor na podvodníky + babské rady pro domácí čištění
Uhodneš, kdo to je? Takhle vypadala NEJZNÁMĚJŠÍ HEREČKA současnosti v dětství

Autor: pan TN.cz

Diskuze