Princezna Beatrice
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Britové další svatbu platit nebudou! Beatrice si ji musí zařídit sama

S královskými svatbami se v posledních letech roztrhl pytel. Další svatbu už ale Britové odmítli platit ze svých daní. Obřad princezny Evženie je prý vyšel v přepočtu na 58 milionů korun. Její sestra princezna Beatrice se svým partnerem si ji tak budou platit sami.

Britové královskou rodinu zbožňují a prožívají s ní její zásadní životní události. Naposledy se jim ale nelíbilo, kolik peněz utratila princezna Evženie za svou svatbu. Ta se konala 12. října loňského roku. Obřad stál celkem dva miliony liber (58 milionů korun) a vše zaplatili lidé z daní.

 

V případě princezny Beatrice, která ke konci října oznámila zasnoubení, bude vše jinak. Podle Buckinghamského paláce bude svatba hrazena z jejích vlastních peněz. Palác se tak snažil uklidnit pobouřené obyvatele, kteří už předtím nesouhlasili se svatbou Evženie, informoval britský deník Express.

 

Tehdy lidé napsali petici, kterou podepsalo 14 tisíc Britů. "Existuje silný pocit, dokonce i mezi monarchou, že bychom neměli platit za Evženin velký den. Většina Britů se už stavěla proti financování svatby prince Harryho daňovými poplatníky…," uvedl tehdy mluvčí skupiny Republic, která nesouhlasí s aktivitami královské rodiny.

 

Princ Harry a vévodkyně Meghan za svatbu měli dát dohromady 32 milionů liber (928 milionů korun). Většinu z toho zaplatili daňový poplatníci. Jeho bratr princ William dal pak za svůj významný den o osm milionů liber méně.

 

Autor: reg

Diskuze