Aleš Brichta - 1
Zdroj: Profimedia
Hrozivý zdravotní stav

Brichta je téměř slepý. Přiznal i mrtvice: Bez manželky bych byl ztracená existence

Dříve rocker Aleš Brichta (59) na pódiu házel vlasy a pro fanoušky tvrdé muziky předváděl pořádnou show. Tomu už ale odzvonilo. I on sám ví, že jeho zdravotní stav je alarmující. Tajit to veřejnosti nemá smysl, jelikož je to zjevné na první pohled. Brichta šel tedy s pravdou ven. Jakou nemocí trpí?

8 fotek
Aleš Brichta už to na pódiu rozjíždět nebude. Jeho zdravotní stav mu to totiž nedovoluje. Přiznal, že prodělal dvě mrtvice a s jeho zrakem to také není valné. „Kvůli úrazu, kdy jsem před pár lety sletěl ze schodů, jsem si poškodil oční nerv. Ten bohužel nedorůstá a nedá se léčit. Na to zázraky nejsou. Před rokem mi navíc diagnostikovali, že jsem měl nějaké mozkové mrtvičky, což také dvakrát nepomůže. Došlo tak k narušení zrakového centra,“ řekl webu Expres.cz. Brichta tedy podle všeho trpí neuropatií.

Zdravotní stav naštěstí zhoršující tendenci nemá. “Co se týká zraku, vidím bohužel naprd. Zrak se mi nezhoršuje, protože nemá kam. To bych tady za chvilku chodil se slepeckou holí,” pokračuje.

Brichta si před třemi lety vzal Polku Joanna Pawliszyn, která se o něj stará. “Nebýt jí tak jsem ztracená existence,” dodává Brichta, který se značně uklidnil. Zdaleka už není takový bouřlivák jako kdysi. Zapálí si tak maximálně elektronickou cigaretu.

Pozor! Některé léky mohou zhoršovat zrak
Umělé řasy a séra na prodloužení řas? Pozor, může jít o zrak

Autor: Han

Diskuze