Dům podle Harryho Pottera - 8
Zdroj: Profimedia
A kde je Brumbál?

BRADAVICE EXISTUJÍ: Blázniví fanoušci Harryho Pottera bydlí ve známé škole. Neuvěříte, jak reálně vypadá jejich domov!

Chcete vidět Bradavice naživo? Nemusíte kvůli tomu do londýnského muzea Harryho Pottera. Stačí jít na návštěvu k Charlotte Kyriakou a její rodině!

7 fotek
Tahle rodina z anglického Shrewesbury je totiž naprosto posedlá Harry Potterem. Příběh kouzelníka ze školy čar a kouzel pobláznil rodinu natolik, že se rozhodla vytvořit si z vlastního domova takové mini Bradavice. A vzali to skutečně z gruntu. Na fotkách je vidět, že rodina nenechala nic náhodě - celý dům je jednou velkou filmovou replikou kouzelných Bradavic. Charlotte, manžel Andrew a jejich tři malé děti navštívili studia společnosti Warner Bros, kde viděli všechny filmové kulisy z filmu, a byli z toho tak nadšení, že se rozhodli vytvořit si to samé přímo u nich doma.

Jídelnu tak přeměnili ve zmenšenou verzi bradavické jídelny, a to kompletně i s dřevěnými obklady, a několika originálními předměty, které se ve filmu skutečně objevují. Celá přestavba trvala dlouhých 18 měsíců a stála rodinný rozpočet více než 400 tisíc korun. Nejlevnějším prvkem byly vlajky jednotlivých bradavických kolejí. Ty vyšly na 'pouhé' dva tisíce.

Nyní se prý Charlotte a Andrew dívají ve starožitnictvích po dalších a dalších doplňcích, které by se hodily do jejich malých Bradavic. Kromě mnoha replik mají i dva originální kousky, které se objevily přímo ve filmu! Jedním z nich je dopis, který ve filmové scéně údajně skončil v krbu. Druhý kousek je skutečným sběratelským úlovkem. Charlotte sehnala čarodějnici ve sklenici, která patřila ve třetím dílem sympaťákovi, profesorovi Lupinovi. Za tu bláznivá fanouškovská rodina zaplatila asi 11 tisíc korun. No, očividně ne každý by si mohl dovolit udělat si z domova známou školu čar a kouzel. Domek z Hobitína by vyšel možná levněji...

Autor: bin

Diskuze