Jiří Pomeje - 1
Zdroj: Profimedia
Má to opravdu těžké

JDE O ŽIVOT! Zdrcený Jiří Pomeje o těžkém boji s rakovinou: Všechno bude v háji

Herec Jiří Pomeje (52) zažívá kruté období. Trápí ho jeho zdravotní stav, který se zatím moc nelepší. Kvůli rakovině hrtanu podstoupil už třiatřicet ozařování! Co ho čeká dál? Bojí se nejhoršího...

5 fotek
Pomeje kvůli zdravotním komplikacím nemůže ani pořádně mluvit. Místo toho chraptí nebo šeptá. „To je kvůli těm třiatřiceti ozařováním, která mi popálila krk. Pod hlasivkami se mi stále dělá hnis. Prý se toho, pokud teď výsledky z histologie dopadnou dobře, budu zbavovat určitě rok,“ svěřil se Blesku.

Ještě před nemocí se živil výhradně jako dabér. Od chvíle, kdy udeřila krutá nemoc, má ale s tímhle řemeslem utrum! Kariéra jde stranou a jediným jeho přáním je být zdravý. V blízké budoucnosti ho čeká operace hlasivek v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Po ní se rozhodne, jak bude léčba pokračovat.

Z operace má pochopitelně  strach, ale pevně doufá, že se dá díky ozařování brzy dohromady a nedojde k nejhoršímu. „Uříznou mi kus hlasivek, aby mohli udělat histologické testy, tedy zjistit, zda mám ještě rakovinové buňky,“ popisuje průběh operace. „Pokud se tam něco najde, radikálnímu zákroku a chemoterapiím se nevyhnu a bude všechno v háji,“ dodal pro Blesk Pomeje.

21 překvapivých způsobů, jak snížit riziko rakoviny!
10 největších mýtů o rakovině: Kterým věříte?

Autor: veh

Diskuze