Domy jako z Disneyho pohádky - 1
Zdroj: Profimedia
Bizarní městečko

OSUDOVÁ CHYBA: Domy jako z Disneyho pohádek se neprodávají! Lidé na internetu z nich mají legraci

Stovky falešných zámků pro zámožné investory z Perského zálivu už mají nové majitele. Projekt v Burj Al Babas v turecké provincii Bolu se začal stavět v roce 2014. Developerská společnost Sarot Group však udělala zásadní chybu, nepodařilo se jí získat potřebnou sumu a zřejmě se projekt nepodaří dokončit.

5 fotek
Sarot Group dostala pomyslnou facku v podobě soudního nařízení – společnost dlužící 27 milionů dolarů (605 mil. Korun) míří k bankrotu. Podle informací na webových stránkách počítal projekt se 732 vilami v zámeckém stylu, bazény, tureckými lázněmi, nákupním centrem a mešitou. Přestože se podařilo prodat celkm 350 z 587 zatím postavených domů lidem z Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie, na splacení dluhů to nestačí.

„Z prodeje domů jsme nedokázali získat více než 7,5 milionů dolarů (168 mil. Korun),“ citoval deník Hurriyet předsedu skupiny Sarot Group Mehmeta Emina Yerdelena. „Požádali jsme o ochranu před bankrotem, soud však rozhodl o bankrotu. Proti rozhodnutí se budeme odvolávat,“ dodal Yerdelen.

Soud také společnosti nařídil zastavit veškerou probíhající výstavbu, Yerdelen však neztrácí naději. „Potřebujeme prodat jen 100 dalších domů, abychom měli na zaplacení dluhu. Věřím, že se nám tuto krizi podaří překonat za čtyři až pět měsíců.“

Uživatelé sociálních sítí projekt odsuzují a dělají si z něj legraci. Becky Ashleyová napsala: „Kdo by vůbec uvažoval o tom, koupit si příšerný gotický ’luxusní zámek’ hned vedle úplně stejného domu?“ Natia Guldedavaová upozornila na fakt, že jsou všechny domy úplně stejné: „Prosím pomoc! Nemůžu najít svůj dům.“

Autor: kap

Diskuze