Halle Bailey - Ariel
Zdroj: Profimedia, Twitter/ chloe x halle
Zvláštní obsazení

Bílá pleť a červené vlasy? Ne! Malou mořskou vílu ztvární černoška!

Disney v posledních letech přetáčí klasické kreslené pohádky. Další na řadě má být právě Malá mořská víla, jenže s jednou velmi zásadní změnou. Disney do hlavní role obsadil zpěvačku a herečku Halle Baileyovou, která má tmavou pleť a černé vlasy.

Ariel už nebude pro novou generaci diváků taková, jakou ji známe z původní kreslené verze z konce 80. let. Lasturově bílou pleť a krásné červené vlasy nahradí tmavá pleť a vlasy Afroameričanky Halle Baileyové. I když je možné, že si vlasy načerveno obarví, nebo dostane paruku.

 

Halle Baileyová je součástí pěveckého dua Chloe X Halle se svou sestrou Chloe. Režisér Rob Marshall tvrdí, že byla vybrána po velmi náročném hledání. "Halle má všechny nezbytné kvality pro tuto kultovní roli. Nechybí jí kouzlo osobnosti, krásný hlas ani nevinnost,“ odůvodnil obsazení Marshall.

 

 

Halle už svůj úspěch oznámila na Twitteru s fotkou animované "ztmavené" mořské víly a okomentovala obrázek slovy "splněný sen".

 

 

 

Originální animovaná pohádka vznikla v roce 1989 a vypráví příběh šestnáctileté mořské víly Ariel, kterou fascinuje život na souši. Ariel se zamiluje do prince, a aby se s ním mohla setkat, uzavře nebezpečnou dohodu s mořskou čarodějnicí Uršulou. Nová verze filmu dorazí do kin pravděpodobně v roce 2021.

 

Disney v posledních letech vytváří hrané verze klasických pohádek - od Popelky, přes Krásku a zvíře až po Aladina. Ten také vyvolal řadu kontroverzních reakcí, když modrého džina ztvárnil černoch Will Smith. Sice v džinovské podobě je modrý, ale mnohem více času ve filmu tráví jako Aladinův sluha ve své civilní podobě.

 

5 fotek

Autor: ts TN.cz

Diskuze