Tomas Berdych
Zdroj: Profimedia
Dá ho?

Berdych proti Lendlovi! Tenisovou bitvu roku uvidíte dnes na Fandovi!

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych může po šesti letech opět proniknout do finále grandslamového turnaje. A opět to může být ve Wimbledonu. V cestě mu však stojí protivník z nejtěžších.

Jeho soupeřem na dvorcích All England Clubu samozřejmě nebude Ivan Lendl, jak se píše v titulku, ale světová dvojka Andy Murray. Jenže Lendl ho trénuje. Bývalá světová jednička se k němu před pár týdny vrátila a Murray od té doby neprohrál. "Lendleffect" funguje dokonale.

Z tenistů první čtyřky je to právě Murray, se kterým má Tomáš Berdych nejlepší bilanci. Šestkrát dokázal skotského bojovníka porazit, i když to bylo naposledy v roce 2013 v Cincinnati. Další čtyři zápasy už vyhrál Murray. Od té doby, co ho poprvé trénoval Lendl, Berdych Murraye porazit nedokázal. Stejně jako se mu to nikdy nepovedlo na trávě. Ale to je hlavně proto, že na tomto povrchu spolu tihle dva nikdy nehráli.

Britská média připomínají, že účast Andyho Murrayho v semifinále Wimbledonu je poslední sportovní naděje na úspěch v posledních týdnech. Fotbalové EURO skončilo pro ostrovní týmy vesměs bídně a nejdál - do semifinále - došel podceňovaný Wales. Nakonec tak může slavit paradoxně Skotsko, které fotbalové EURO vůbec nehrálo - a to díky svému tenisovému hrdinovi.

Česká jednička však bude proti. Podaří se mu porazit věčného rivala? Program Wimbledonu můžete živě sledovat NOVA Sport a VOYO, česko-skotský duel pak nabídne i FANDA.

 

 

 

Autor: der

Diskuze