Zdroj: oficiální zdroj
Prásk! Podívejte se na video

Badmintonista Petr Koukal: Otevřeně o svém boji s rakovinou

Petr Koukal patří k nejlepším badmintonistům v Česku. Nejdůležitější zápas pro něj ale nebyl na turnaji, nýbrž v osobním životě. O boji s rakovinou varlete se nebojí otevřeně mluvit.

Petra Koukala čekala náročná tréninková příprava před turnaji, na kterých byl předem považován za horkého favorita. Ze dne na den se ale všechno změnilo. Diagnostikovali mu rakovinu varlete a on musel ihned na operaci. "Dá se říct, že ta nemoc přišla, pokud se dá mluvit o nějakém načasování, v tu nejhorší chvíli," vzpomíná Petr.

Petr Koukal

Petr hovoří i o určité náhodě, to že není něco v pořádku se poprvé ukázalo na večírku s přáteli. "Byla tam i přítelkyně mého kamaráda, praktická lékařka, my jsme si tam žertovali. Já jsem jí říkal, že mám asi dva měsíce takový choulostivý problém, jestli by se mi na to nešla podívat tady. Ona už tehdy věděla, že to může být závažný problém. V té restauraci jsme šli na tu toaletu a udělala tam základní vyšetření," otevřeně přiznává Petr.

Pokud jste na Facebooku, přidejte se na tuto událost. A nezapomeňte ke sledování Prásku pozvat své přátele.

Petr Koukal

Od této chvíle se Petrův život změnil, po návštěvě lékaře, který mu oznámil šokující zprávu, musel ihned na operaci, poté přišly na řadu chemoterapie. "Přistupoval jsem k tomu tak, že se nechci jenom v uvozovkách uzdravit, ale že už jsem měl nějaký ten cíl," dodává Petr.

ČTĚTE TAKÉ: Jaké máte riziko rakoviny čípku? TEST

Díky svému odhodlání se během několika málo měsíců vrací zpět k badmintonu a stává se mistrem republiky. Největší odměna přichází v nominaci na Olympijské hry a zaslouženě se stává čestným vlajkonošem.

 Petr Koukal

Společenský magazín Prásk! vysílá TV Nova každou neděli v 18:50.

Autor: bar

Diskuze