Michaela Badinková - bylinky
Zdroj: TV Nova, Getty Images
Vyzná se

Bába kořenářka Míša Badinková prozradila svůj recept na krásu: Pomáhá jí řapík nebo kopřivy!

Herečka Michaela Badinková (40) vypadá neustále krásně, mladě a svěže. Kde kdo by si myslel, že používá speciální drahé kosmetické přípravky. Sympatická herečka z Ordinace však spoléhá na přírodu.

3 fotky
„Já vlastně od puberty používám většinou přírodní kosmetiku. Preferuju ji, mám ji ráda, vyhovuje mi,“ prozradila svůj recept na krásu Míša Badinková alias Alena Mázlová z Ordinace. „Celkově je hrozně důležité starat se o svoji duši a tělo. Člověk musí myslet na to, co do toho těla dává – co jí. Doporučuji myslet na kvalitu potravin a hýbat se,“ radí.

„Třeba i běžná chůze je super pro ty lidi, co se vozí jenom v autě. Ale já miluju jógu, běh, plavání. V zimě bruslení. Cokoliv co přijde s různým ročním obdobím, tak mám ráda. A taky běhání kolem mých krásných dětí,“ dodává.

Míša zastává názor, že se životní styl odráží i na pleti a má pravdu. A co Míšu vlastně k přírodní kosmetice a zdravému životnímu stylu vedlo? „Moje teta byla kosmetička a ta mi dávala různé rady na přírodní kosmetiku. A já, než bych si na sebe dávala nějakou chemii, tak jsem se dívala, jaké čaje je na co dobré pít, co hojí pupínky – například řapík. Nebo že je dobré na jaře pít kopřivy, protože čistí krev,“ radí Míša, na které je vidět, že se v bylinkách dobře vyzná.

O výživu se zajímá prý už od puberty. Raději má přírodu, než chemické přípravky. „My doma moc nepoužíváme léky. Já znám různé babské recepty, používám bylinky, esenciální oleje, mám ráda koupel na uvolnění těla, masáže, saunu. Samozřejmě, když se děje něco akutního, třeba chirurgický zákrok, tak tomu se nedá vyhnout, ale pokud to nemusí být, tak po lécích vůbec nesahám. Ani moje děti neměly ještě antibiotika. Díky našemu životnímu stylu se tomu zatím vyhýbáme,“ pochvaluje si herečka.

Hot jóga poprvé? Jak coby začátečník totálně neodpadnout
Jóga: co na sebe, když cvičíte?

Autor: mk

Diskuze