Scott Kelly - 1
Zdroj: Profimedia / facebook
Fuj!

Známý astronaut prozradil, co nejstrašnějšího viděl ve vesmíru: Je to dost odporné!

Uživatelé Reddit se bývalého astronauta NASA Scotta Josepha Kellyho ptlai na otázky. Jednou z nich bylo, co nejděsivější během svého pobytu na vesmírné stanici zažil. Tohle vás možná překvapí.

Bývalý astronaut NASA Scott Joseph Kelly odpověděl na zvídavé otázky uživatelů sociální sítě Reddit. Má za sebou úspěšnou kariéru. Absolvoval dva krátkodobé lety a má za sebou expedice, během nichž strávil jeden a půl roku ve vesmíru. V otevřeném kosmickém prostoru setrval celkem více než osmnáct hodin.

Jeden z uživatelů se ho zeptal, co nejděsivější během svého pobytu na vesmírné stanici ISS zažil. "Je to kapsa naplněné směsí kyseliny sírové smíšené s močí. Právě kyselina brání ucpání odpadní nádoby a někdy ji jednoduše musíte vyčistit, ať už chcete nebo nechcete."

Uživatelé se také ptali, co všechno se Scottovi honilo hlavou během prvního startu do vesmíru. "Měl jsem pocit, že jdu udělat to nejúžasnější ve svém životě. Mohl jsem se sice při tom všem zabít, ale touha udělat to, můj strach zcela potlačila," napsal.

Autor: mk

Diskuze