Archeologové našli starý iPhone
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Archeologové našli přes 2000 let starý „iPhone“. Ležel v hrobu mladé ženy

Starověká hrobka mladé ženy překvapila archeology. U jejího těla našli zvláštní předmět, který vzhledem připomíná iPhone. Ve skutečnosti se však jednalo módní ozdobu!

Ruští archeologové zveřejnili fotografie netradičního předmětu, jehož nález je překvapil. "Starověký mobil" našli v hrobce, jejíž stáří odhadují na 2137 let. Patřila mladé ženě, kterou archeologové přezdívají Natasha. Ta podle nich žila v období Xiongnu v starém Mongolsku.

 

Hranatý předmět je vyrobený z kamene a je pokrytý polodrahokamy. Pravděpodobně sloužil jako ozdobená přezka na opasek. Majitelka pravděpodobně věnovala velkou pozornost svému vzhledu. Věk hrobky se odborníkům podařil odhadnout díky mincím, které u ženy ležely.

 

Hrobku našli ve vypuštěné vodní nádrži. U ženy odborníci zajistili i další předměty, například bronzový zvoneček a keramiku. "Natashin hrob je určitě nejzajímavějším nálezem na tomhle místě," řekl webu The Sun archeolog Pavel Leus, který místo prohledává se svým týmem.

 

"Máme neuvěřitelně štěstí, že jsme našli hroby bohatých kočovníků, které před námi neobjevili vykradači hrobů," komentovala nález odbornice Marina Kilunovskayová. Archeologové nyní bojují s časem a snaží se naleziště rychle prohledat, než ho zničí voda.

 

Majitelé iPhonů jsou v sexu úspěšnější
VIDEO: Co všechno vydrží iPhone? Tomu neuvěříš!

Autor: mik TN.cz

Diskuze