Kráska ošklivkou

Anne Hathaway jako škaredá a zlá čarodějnice! Slavný snímek se dočká remaku

Když v roce 1990 šel film Čarodějnice do kin, bylo Anne Hathaway (36) teprve 7 let. Film podle knižní předlohy spisovatele Roalda Dahla (†74) se dočká své druhé filmové adaptace. Poprvé se role Paní všech čarodějnic zhostila Anjelica Huston (67).

5 fotek
Podle magazínu Variety se dlouhou dobu herečka rozhodovala mezi Čarodějnicemi s Sesame street. Údajně však uzavřela dohodu s tvůrci Čarodějnic a bude tak kráčet ve šlépějích Anjelicy Huston. Knižní román z roku 1973 sleduje příběh sedmiletého chlapce, který objeví skupinu čarodějnic. Ty nenávidí děti a přijdou s plánem, jak je zničit. Hrdina se je snaží s pomocí babičky zastavit a nezastaví jej ani to, že se přeměnil v myš.

Režie filmu se ujal Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump), který se pro francouzský server Allocine se nechal slyšet, že film bude vzrušujícím zážitkem. „Příběh plánujeme zasadit do tajemných jižanských 60. let. Dodáme tak tradičnímu námětu o čarodějnicích zajímavý sociologický zvrat.“

Anne čeká nabitý rok a její fanoušci se zdají být více než nadšeni. Stačí prý slyšet „Anne Hathaway“ a „Čarodějnice,“ víc už nikdo říkat nemusí. Jiní fanoušci se obávají toho, jak tu roli zvládne: „Je to jako zpívat písničku od Celine Dione, nebo Whitney Houston. Bude to pro ní drsné.“ Nejlepší však bude si počkat na samotný film.

V ukázce nahoře se podívejte, jak se s rolí Paní všech čarodějnic popasovala Anjelice Huston!

Autor: kap

Diskuze