Anna Kadeřávková
Zdroj: Instagram
Má to těžké

Anna Kadeřávková musí kvůli borelióze držet drastickou dietu! Prozradila detaily

11. 9. 2018

Anna Kadeřávková (21) známá ze seriálu Ulice jako Rozina Maléřová, se už nějakou dobu léčí s boreliózou. Nyní se svěřila, že musí držet speciální avšak velmi drastickou dietu, která na ni má negativní vlivy.

10 fotek
Herečka a hvězda oblíbeného seriálu Anička Kadeřávková šla před několika měsíci s pravdou ven, když fanouškům otevřeně popsala vážné zdravotní problémy. Po letech už ní propukla borelióza, jejíž forma je natolik vážná, že klasická léčba nezabírá.

V Čechách byli doktoři bezradní, a tak se herečka obrátila na specializovanou soukromou kliniku v Německu. Dostala léky a v srpnu nastoupila na intenzivní léčení na německou BCA kliniku. Nyní se mladá herečka svěřila s tím, že musí držet speciální a poměrně drastickou dietu, díky které je však neustále velmi unavená.

"Hodně lidem připadám “nějaká smutná”. Tak já vám prozradím tajemství. Nejsem smutná, utrápená ani nešťastná. Jsem jen HLADOVÁ. Už pátým týdnem jsem (kvůli borelióze) bez cukru, na což jsem si zvykla velmi rychle, ale od pondělí jsem do toho na speciální dietě (“The Lyme Inflammation Diet”), která se zaměřuje na odstranění všech zánětů v těle - obnovení funkce imunitního systému. Dělí se na čtyři fáze a postupně se během celého trvání diety přidávají jednotlivé potraviny do jídelníčku. Já jsem ve fázi první, mám pocit, že žeru jenom římskej salát, zelí, lososa a piniový oříšky. Při troše štěstí ne všechno dohromady, ale lososa už nemůžu ani cejtit!" svěřila se na Instagramu herečka.

"Ani ten půst, co jsem pár měsíců zpět držela, nebyl snad tak hroznej. Neumíte si představit, jak moc se těšim třeba na obyčejnou čočku nebo rajče. A při představě, že fáze číslo 4 trvá 6 měsíců, se mi točí hlava. Přežiju to?! Budu muset," je Anička odhodlaná.l Nic jiného jí totiž ani nezbývá.

Přiznává, že nikdy v životě neměla větší motivaci, si tolik jídlo hlídat. "Je to hrozně mučivej pocit, vědět, že když podvedete, podvádíte jen a pouze sami sebe. A to je děsný. Takže třikrát hurá pečený mrkvi na soli a fazolovejm luskům. A chřestu. A dalším ňamkám, co vám po pár dnech začnou lézt i ušima," zakončila. Zkrátka a dobře, Anička to nemá vůbec lehké.

Autor: mk

Diskuze