Beata Rajská je ve stresu - 1
Zdroj: Muzikál IAGO
Krása střídá nádheru

Anička Slováčková oblékla šaty od Beaty Rajské! Jsou pro opravdu speciální příležitost

Málokdy se stane, že dámské kostýmy do muzikálu navrhuje jedna z nejúspěšnějších českých návrhářek. V případě připravovaného muzikálu Janka Ledeckého IAGO, s premiérou 21. září v Divadle Hybernia, byla oslovená a po několika schůzkách přemluvena Beata Rajská. K té do butiku přišly na druhou kostýmní konzultaci Dasha – představitelka Bahiyi – a Anička Slováčková, která ztvární Desdemonu.

13 fotek
Beata se maximálně snaží, aby ženskost, která je typická pro její tvorbu, byla viditelná i na kostýmech jednotlivých postav. Diskuse o kostýmech se odehrávala jako videokonference a hlavní slovo měl americký režisér Johnson. Po dvou a půl hodině diskusí bylo jasné, jak by asi kostýmy měly vypadat. Každá herečka bude mít několik převleků, a tak i včetně company a alternací se počet kostýmů vyšplhal na více než sedmdesát.

Jaké je specifikum divadelních kostýmů, nám prozradila Beata: „Do výroby jsem zapojila větší část dílny a musím říct, že malinko bojujeme. Zatímco v naší tvorbě převládají krejčovské finessy a fajnovosti, tady to je i o velké pevnosti a třeba o způsobu převlékání. Na jevišti se často počítají minuty,“ a pokračovala o tvorbě: „Dát dohromady ucelenou koncepci je mimořádně obtížně, například Bahiya (Dasha) je dívka z Orientu, ale strašně tíhne k evropské kultuře, takže vzniká jakási směs, kterou přisuzuji Bahiyi i v oblékání. K tomu je třeba počítat i s kombinacemi materiálů a určitě bude pro ni typický třpyt a lesk. U Desdemony (Anička Slováčková) jsme pojmenovali její noční košilku jako ,umírající´ a hned je každému jasné, o jakou scénu půjde.“ vyzradila návrhářka Beata Rajská.

Autor: niž

Diskuze