Zdroj: TV Nova
Úděl žen

Aneta Krejčíková popsala náročný porod: Hned na začátku spatřila obraz čisté bolesti!

5. 12. 2018

 

„V pondělí v 5 hodin ráno vstávám čůrat, jako každý den, min. posledního půl roku a po cestě z postele na záchod, což je asi 4 metry, cejtim mokro na stehnech...,“ popisuje Aneta, jak si všimla, že jí tehdy praskla voda. Když jí došlo, že rodí, myslela si, že to potrvá ještě hodně dlouho, než bude muset jet do porodnice, a tak normálně snoubence Ondřeje poslala do práce. Jenže pak přišlo něco, co nečekala. „Začala jsem dost krvácet, což mě hrozně vyděsilo... Nasedla jsem do auta a odvezla se do porodnice. Předesílám, že mě vůbec nic nebolelo...,“ popisuje dál Aneta počáteční emoce.

Když přijela do porodnice, lékaři jí potvrdili, že začíná rodit. Klidný průběh ale narušil drtivý křik jiné rodičky. „V tom se za strašnýho řevu rozrazí dveře, kde asi metr ode mě stojí žena, jež je obrazem čistý bolesti. Strašně křičí a vezou jí rovnou na porodní sál... To mě teda hodně vzalo, zmocnil se mě strach z bolesti a utrpení, který nezvládnu,“ vzpomíná Aneta na nejemotivnější chvíle života.

„Naprosto jsem zapomněla na všechny mantry, důvěru sama v sebe,“ pokračuje s vyprávěním. „Odmala jsem hroznej bolestínek, takže jsem věděla, že bolest prožívám více než jiní...Přišla jsem na porodní sál, rozdejchávala se slzama v očích, co jsem právě viděla na příjmu...Pak začaly kontrakce a v tu dobu nějak přijel Ondřej. Pak přišla skvělá dula Sylva, se kterou jsme se viděly poprvé, moje byla zrovna v Řecku. Pak kontrakce začaly být intenzivní, dlouhý a já se snažila si všechny ty pocity v těle zapamatovat,“ rozepsala se na svém profilu herečka, jak vypadaly dramatické, ale krásné okamžiky několik hodin před závěrem samotného porodu.

„Asi po deseti hodinách jsem byla otevřená na 10, takže se šlo skutečně rodit, a to už je pohoda. To už víš, že dáš. A je to tak přirozený. Tělo i miminko úplně přesně ví, jak se chovat...,“ popsala představitelka seriálové Gábiny, jak moc jí i přes všechnu tu bolest přišel porod krásný. Snaží se tím ostatním maminkám rodičkám dodat sebedůvěru a odhodlání, aby zvládly to nejpřirozenější, co ženám v životě přísluší.
 

Krutá pravda z porodnice: Toto je nejnebezpečnější hodina porodu!
Nejhorší ze všeho je porod? Omyl, těchto 9 nemocí vám způsobí mnohem horší utrpení

1
2
Autor: bin

Diskuze