Premiéra filmu Ve stínu
Zdroj: Martin Mithofer
Hot News Podruhé

Alois Švehlík musel na operaci: Vrátila se mu rakovina! Přijde o hlas?

Vynikající dabér s nezaměnitelným hlasem, to je Alois Švehlík (74). Teď má strach, aby mohl dál pracovat. "Pořád se mi po operaci špatně mluví," prozradil.

Operaci štítné žlázy se herec podrobil již podruhé. Nádor na zadní části krku našli lékaři Švehlíkovi před sedmi lety a jeho bratr dokonce kvůli stejnému problému zemřel. Švehlík chodil dva roky na ozařování, nikdy všaka neměl jistotu, že se nemoc nevrátí.

"Před těmi sedmi lety mi říkali, že je velká pravděpodobnost, že se mi nádor po šesti až sedmi letech vrátí. Doufal jsem, že to není pravda, ale stalo se," svěřil se Švehlík deníku Aha!

Alois Švehlík patří mezi velkou skupinu umělců, které nedávné odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana vytočilo natolik, že s angažmá na první české scéně praštil. Měl k tomu však i jiné důvody. "Jsem už starý a nemocný a práce mám naštěstí dost," dodal herec.

Jeho hlasem mluví postavy z filmů Starman, Návrat do budoucnosti 2 nebo ve Válce Roseových daboval Dannyho deVita. Proslavil se jako hlas Jacka Nicholsona. Je jedním z mála herců, kteří cenu Františka Filipovského za mistrovství v dabingu získali opakovaně.

 

Autor: pul

Diskuze