vagina
Zdroj: Thinkstockphotos
zbystřete

5 faktů o vagíně: Co s ní má společného žralok a další zajímavosti

Přinášíme vám důležité informace o vagíně, které využijí jak dámy, tak i pánové. Jak se říká: "Co se v mládí naučíš, ve stáři jako když najdeš."

Vagína neboli pochva se skládá z několika částí. Vnější oblast se nazývá vulva, kde se nachází malé a velké stydké pysky, klitoris a močová trubice. Poševní sliznice mění odstín v závislosti na fyziologických změnách. V "normálním" stavu má narůžovělou barvu, při menstruaci se mění na tmavě růžovou a při těhotenství na fialovou. A co dál?


1. 8000 - číslo nervových zakončení v klitorisu

Stimulování klitorisu navozuje velké pocity rozkoše. Nelze se tedy divit, že obsahuje neuvěřitelných osm tisíc nervových zakončení. Žalud penisu jich má pouze 3500.

 

2. Co má společného žralok a pochva?

Ve žraločích játrech se vyskytuje látka, která se nazývá squalene, ze které se vyrábí například olej. Tu samou látku obsahuje i ženská vagína. Nevyrábí se z ní žádný olej, ale slouží jako přirozený lubrikant při vzrušení.

 

3. G bod skutečně existuje

I přesto, že si mnozí myslí, že to je obyčejná fáma a nic takové ženy nemají, musíme vás zklamat, ale opravdu mají. Jen musíte být víc zkoumaví a jednoduše ho najít. Umístění se sice u každé ženy liší, ale většinou se nachází přímo za stydkou kostí, přibližně 3-5 cm od poševního vchodu. Tak hledejte!

4. Vagínu můžete trénovat

Cvičení se jmenuje Kegelovo a jeho účelem je posilnit svaly pánevního dna. Když si je pořádně vycvičíte, lépe pak snesete porod, dosáhnete intenzivnějších orgasmů a tělo bude lépe bojovat s močovými infekcemi. A postup? Zatínejte a uvolňujte ty svaly, kterými se zadržuje moč. Tento postup mohou vyzkoušet i muži. Jakmile sval dostatečně vytrénují, zabrání tím předčasné ejakulaci.

5. Poprvé bylo slovo "vagína" použito ve filmu od Disneyho

Walt Disney? Ten Walt Disney, který je známý jako tvůrce dětských animovaných filmů ? Ano, tak přesně o tomhle pánovi je řeč. V roce 1946 vytvořil Walt Disney krátký film s názvem Příběh o menstruaci a to pro společnost vyrábějící dámské hygienické potřeby. Také byl promítán 105 milionům americkým studentům.

Čtěte také:

Američan uvízl v německé vagíně! Pomohli až hasiči

Skandální video: Žena si na výstavě sedla a před všemi ROZTÁHLA NOHY!

Autor:

Diskuze