Tyranousaurus z Jurského parku
Zdroj: oficiální zdroj
Nova expres NO DINOSAURUS

5 záhad Jurského parku. Podívejte se, co vám ve filmu uniklo

Režisér Steven Spielberg se hodně staral o to, aby se diváci ani u sledování druhého dílu Jurského parku nenudili. A ne všechno je vidět na první pohled...

Ve filmu najdeme řadu úsměvných zajímavostí, které nepozornému divákovi mohly uniknout. Pojďme se na ně podívat.

Při scéně, která se odehrává v docích San Diega, je jedna z lodí pojmenována „The Venture“. Loď se stejným názvem přitom najdeme i ve filmu King Kong z roku 1933.

Jiný odkaz na film s obřím monstrem nalezneme v další scéně při útěku tyranosaura v ulicích San Diega. Jeden z japonských turistů křičí: „Odjel jsem do Ameriky, abych před tímto utekl.“ Tato věta odkazuje na japonský film Godzilla z roku 1954.

V ulicích San Diega je jednou z obětí tyranosaura scenárista filmu David Koepp. V závěrečných titulcích se Koepp objeví nejen jako scenárista, ale i jako „unlucky bastard“ neboli nešťastný bastard.

Dalším důkazem Spilebergova humoru je dopravní značka, která nese nápis NO DINOSAURUS. Najdete ji v pravém rohu na obrazovce. Zajímavé je, že ve filmu je tak trochu navíc, protože by musela být nainstalována dříve, než obří tyranosaurus do San Diega dorazil.

Poslední perličkou je, že v Jurském parku 2 se na chvíli objeví i slavný Arnie Schwarzenegger, a to dokonce jako Král Lear. Při pozorném sledování ho najdete na plakátu uvnitř kina, a právě jako postavu zfilmovaného dramatu od Wiliiama Shakespeara. Nenechte se ale zmást, je to pouze vtip. Tento film nebyl nikdy natočen.

 

Jurský park jinak aneb Dinosaurus z nafukovacích balónků

Jurský park byl omyl. Dinosauři byli hlavně vegani

SENZACE! Vědec objevil STOPU DINOSAURA z východních Čech

 

Autor: ham

Diskuze