Aspirin - 1
Zdroj: Profimedia
Jednoduché a učinné

ZÁZRAK: Aspirin neléčí jen zevnitř. Dejte si ho na nohy a uvidíte, co se stane!

14. 10. 2018

Mysleli jste si, že aspirin řeší jen vnitřní problémy lidského těla? Tak to jste pořádně na omylu. Například po aplikaci na nohy se budete divit, jaký to je zázrak!

Málo koho by napadlo, že ze známého léčiva - aspirinu, který nám běžně napomáhá od vysokých teplot či ulevuje při bolesti, lze použít i jako pomocníka pro naši krásu. A přesto je to možné. Zde je přehled pěti triků společně s návodem!

1. Hydratační pleťová maska

Máte vysušenou pokožku? Nepomáhají vám žádné hydratační krémy a vyhazujete tak jen peníze? Zkuste po domácku vyrobenou pleťovou masku z aspirinu. Ten totiž obsahuje složku rozpustnou v tucích, která se používá při výrobě hydratačních krémů a čisticích prostředků na pokožku. Smíchej 7 rozdrcených aspirinových tabletek s 3 lžícemi jogurtu a 1 lžičkou medu. Tuto masku naneste na obličej a nech působit 15 minut. Pleť zůstane jemná a zářivá!

2. Odstranění odumřelých buněk

Aspirin je vynikající pro odstranění odumřelých buněk z obličeje. Kromě toho pomáhá zbavit se nadměrného mazu a redukovat velikost rozšířených pórů. Stačí ho promíchat s vodou a nechat na obličeji působit několik minut. Ale pozor! Pokud máte citlivou pokožku, s nanášením buďte opatrní, aby nedošlo k podráždění pokožky.

3. Měkká chodidla jako ze salonu

Trápí vás chodidla jako struhadla? Žádný strach. Aspirin také pomáhá změkčit chodidla a odstranit z nich odumřelou pokožku. Nakrájejte sedm aspirinů a přidej polovinu lžíce citronové šťávy na vytvoření pasty. Směs aplikujte na chodidla a zakryjte je horkou látkou. Nechte působit 10 minut a poté umyjte.

4. Pryč s lupy!

Nejen, že způsobují svědění vlasové pokožky, ale ani nevypadají dobře. Pokud se jich chcete zbavit, umyjte si vlasy dvěma rozdrcenými tabletami aspirinu smíchanými s normálním množstvím šamponu. A výsledek se dostaví zanedlouho.

5. Akné už vás nezastaví

Aspirin pomáhá zmírnit akné díky svým protizánětlivým vlastnostem. Rozdrťte 2-3 aspirinové tabletky a promíchejte je s citronovou šťávou. Směs aplikujte na vyrážky a nechte několik minut působit. Tuto pastu však určitě nepoužívejte, pokud se chystáte na slunce.

 

Autor: veh

Diskuze