Miminko
Zdroj: Profimedia
ilustrační fotografie
prásk.tv

Pořádné překvapení při předčasném porodu. Drobek vážil přes 5 kilo!

Ve Velké Británii se narodilo obří dítě. Maminka rodila do vody a tak se skoro pětikilová holčička na první pohled nezdála tak těžká. Váhu miminka prozradilo až pozdější měření. Lékaři i rodiče byli z velikosti holčičky překvapení, narodila se totiž ještě 2 týdny před platným termínem.

 5 kilová holčička se narodila ve středu v Hull Women and Children's Hospital. Na svět se drala ven s vervou. Mladá maminka nepotřebovala ani léky proti bolesti, vše proběhlo přirozenou cestou a bez komplikací. Za polední měsíce se jedná o největší miminko v Británii.

 

"Děti v mé rodině byly vždy průměrné velikosti a já jsem tedy byl o trochu větší, ale ne o tolik. Takže jsme neočekávali, že bude naše dcera tak velká, a to i proto, že mělo jít o předčasný porod," říká překvapený tatínek.

 

Hned jak si 23letá maminka odnesla Lily-Grace domů, zjistila, že oblečení na ní koupené, rozhodně miminku nesedí. Proto se vydala znovu do obchodu, kde s prodavačkou vybraly oblečení pro děti ve věku 3-6 měsíců.

 

Zatímco porodní váha Lily-Grace je působivá, největší narozené dítě ve Velké Británii už připomínalo Hulka. Vážilo neuvěřitelných 7 kilogramů a narodilo se v roce 2015. V Guinessově knize rekordů je ale zapsaný chlapec z Ohia, který vážil dokonce 10 kilogramů, ten ale po 11 hodinách života zemřel.

 

Co může vést k předčasnému porodu? Kouření i infekce dásní
Velikost novorozence má vliv na pozdější vznik cukrovky

Autor: špr TN.cz

Diskuze