Vánoce a děti
Zdroj: Profimedia
Zpátky do dětství

5 důvodů, proč byly Vánoce lepší, když jsme chodili do školy

Dětství je považováno za nejkrásnější období našeho života. To platí dvojnásob pro čas Vánoc. Nevěříte? My známe důvody, proč tomu tak je.

Vánoce se v poslední době vyznačují hlavně stresem a nákupní horečkou. Možná se může zdát, že se z nich vytratilo pověstné kouzlo a nikdo se už na svátky klidu a míru netěší. Ale u dětí je tomu jinak. Ty si to totiž užívají mnohonásobně víc.

1. Slavnostní den
Vzpomenete si na poslední školní den před Vánoci? Rozhodně se nikdo z nás neučil. Jen jsme si povídali o tom, jakou hračku si přejeme pod stromeček. Nikdo neřešil, že Vánoce se nezadržitelně blíží a my ještě nemáme žádný dárek pro své blízké. Prostě poslední den ve škole byl výjimečný a bez stresu, což se u dospělých říct nedá.

2. Vánoční pohlednice
Hodiny výtvarné výchovy se změnily v úžasný čas plný vánoční inspirace. Většinou jsme malovali zátiší s vázou a květinou, ale před Vánocemi jsme mohli pustit uzdu své tvořivosti. Přáníčka jste si mohli udělat pro celou rodinu. Nyní z nedostatku času pohlednice kupujeme a nebo ještě hůř, posíláme jen krátké SMS.

3. Filmy
Vzpomínáte si na to, jak učitelka krátila poslední vyučovací hodiny spoustou filmů? Nejprve se všichni snažili, aby to mělo výchovný podtext, ale nakonec jsme se stejně shodli, že se podíváme na Grinche nebo Shreka.

4. Dárečky
Výběr dárku pro vašeho nejlepšího kamaráda byl velice náročný a zodpovědný úkol. Sami jste se pak mohli těšit na to, co dá na oplátku on vám. Ve třídě se nemohlo stát, že by nebyl někdo obdarován. Všechno navíc kupovali rodiče, takže jste se nemuseli bát, že by vám nevyšly peníze.

5. Dekorace
Všechno vonělo po Vánocích. Dokonce i ta jindy pochmurná školní chodba. Třída byla vyzdobena stromečkem a jinou vánoční dekorací. A nejlepší na tom bylo to, že jste se s tím nemuseli trápit sami. Většinu práce totiž udělala učitelka. Kéž by se chtěla zastavit po těch letech i u vás doma a trochu vám s tím pomoct.

Autor: gab

Diskuze