Silnice na Prostějovsku - 3
Zdroj: ČTK
Věříte tomu?

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

Myslíte si, že vás sledují tajní agenti a za domem vám přistávají ufoni? Jestli ano, máte dvě možnosti.

Buď můžete zaklepat na dveře nejbližší psychiatrické léčebny, kde vás těchto myšlenek rádi zbaví, nebo zkuste vymyslet vlastní šílenou teorii například o tom, kdo a jak řídí počasí. Inspirovat se můžete zde.

Proč za sebou letadlo nechává čáru? Každý ví, že letadlo za sebou na nebi nechává bílou čáru. Kvůli výfukovým plynům, které ve výšce kolem deseti kilometrů prostě zkondenzují a promění se v páru. Kdo by to byl řekl, že se i taková banalita, jako je čára za letadlem, stane předmětem zkoumání potrhlých fanoušků konspiračních teorií? Podle nich totiž letadla létají převážně proto, aby rozstřikovala po obloze látky, které změní počasí a bílé čáry jsou toho jasným důkazem. Něco takového je sice doopravdy možné, ale výsledek trvá jen chvíli a rozhodně není stoprocentní. Zastánci těchto šílených teorií ale tvrdí, že počasí je takhle měněno každý den. Někteří jdou dokonce ještě dál a jsou si jistí, že na nás z letadel sypou jedy, kvůli kterým hloupneme.

Na Alpy sněží jen proto, aby se dalo lyžovat. Víte, proč v Alpách sněží? Kvůli tomu, že je to vysoko a je tam zima? Tak to jste bohužel úplně vedle. Na hory by prý nespadla ani vločka, kdyby nezasáhla letadla ovlivňující počasí. A proč? No přece proto, aby se tam dalo lyžovat! Alpské země prý totiž platí obrovské peníze firmám, které změny počasí zařizují. Jak ale vysvětlit loňskou zimu, která byla vážně na houby? Že by jim došla letadla...?

Klimatické války. Zní to skoro jako Hvězdné války a nereálné je to zrovna tak. Umíme poručit větru, dešti a co dál? Věčně si zalívat jen brambory na vlastním dvorku je trochu nuda. Co takhle vymyslet něco lepšího, ovládat třeba hurikány nebo zemětřesení a pak s tím zaútočit na nějaký stát? Příznivci konspiračních teorií totiž tvrdí, že Amerika testuje zbraně vytvářející zemětřesení na Aljašce. A pak je použije proti Číně!

Autor: mivr, Petra Kratochvílová

Diskuze