Konec světa
Zdroj: Profimedia
Je to na lidech

15 000 vědců z celého světa vydalo děsivé varování: Čas se krátí! Blíží se katastrofa

Asi není nikdo na této planetě, kdo někdy nepřemýšlel o jejím zániku. Když ale teď přišlo neuvěřitelných patnáct tisíc vědců s tím, že to se Zemí vypadá opravdu bledě, měli by lidé skutečně zpozornět.

Planeta Země je ve vesmíru zatím jediná, která dokáže lidem poskytnout život takový, jaký ho všichni znají. A tak v případě, že by mělo dojít k jejímu zániku, lidstvo nemá žádný Plán B, který by zabránil jeho vyhynutí.

To si uvědomuje i 15 tisíc vědců ze 184 zemí světa, kteří podepsali dopis, v němž stojí prohlášení o velmi špatném stavu Země a riskantnímu chování lidí vůči ní. „Drahé lidstvo. Změna klimatu ohrožuje naši existenci. Pokud nebudeme brzy jednat, dojde ke katastrofální ztrátě biologické rozmanitosti a neskutečnému nárůstu lidské bídy. Čas běží...,“ napsal na twitter vědec Mike Hudema, který se řadí k dalším 15 tisícům vědcům, kteří se pod prohlášení o blížící se katastrofě podepsali.

Hlavní problematikou ničení planety je podle těchto vědců nejen globální oteplování, ale i kácení deštných pralesů, vymírání ohrožených druhů živočichů, nezvratný úbytek ropy a nedostatek pitné vody... A je jen na lidech, jak svých chováním prodlouží nebo zkrátí existenci nejen celé Země, ale i svého vlastního druhu.

Autor: bin

Diskuze