Helena Růžičková
Zdroj: YouTube.com
Hot news Dnes je to 9 let, co zemřela hvězda Slunce, seno...

10 věcí, které jste určitě nevěděli o Heleně Růžičkové!

Sledovali jste na přelomu roku tři díly slavných komedií Slunce, seno..., které vysílala televize Nova? Dnes uplynulo devět let od chvíle, kdy rakovině podlehla Helena Růžičková (†68) alias Škopková!

1. Helena Růžičková, rozená Málková, se narodila 13. června 1936 ve 13 hodin a 35 minut. Tatínek Alois byl tlumočník a svého času působil ve francouzské cizinecké legii a maminka, úřednice Draga, pocházela ze Sarajeva. „Když se rodiče hádali, mluvili francouzsky,“ vzpomínala Helena. Mnohem později, po smrti manžela se Draga ve svých dvaasedmdesáti letech znovu vdala. Vzala si muže o deset let staršího a žila s ním dalších deset let až do své smrti. Podobně se na sklonku života chtěla zachovat i Helena.

2. Důležité pro ni bylo datum 1. září 1939, kdy poprvé – v necelých čtyřech letech – přišla do baletní školy, poté dostala roli v Deutsche Theater. Její sen profesionální tanečnice se ale nikdy nevyplnil. „Měla jsem už tehdy pořádná stehna …“ říkala k tomu s humorem.

3. Ráda vyprávěla, jak začala jako dítě kouřit. Poprvé si zapálila cigaretu ve čtyřech letech.

4. Učinkovala také v dětských rolích v Národním divadle. Již jako malá holčička se objevila i ve filmu Babička (1940) a Z českých mlýnů (1941).

Helena Růžičková

5. Vystudovala na maminčinio přání Vyšší zdravotnickou školu a začala pracovat jako zubní laborantka.

6. Dvakrát ji nevzali na DAMU, alespoň však na přijímacích zkouškách potkala herce Jiřího Růžičku, kterého si později vzala. Dne 23.července 1955 byla svatba. Za svědka šla Heleně kamarádka Jiřina Bohdalová.

7. V lednu 1956, se narodil syn Jirka, kterého většinu času vychovávala babička Draga. Růžičková přiznala, že se synem měli spíš sourozenecký, kamarádský vztah.

8. Helenin manžel Jiří dostal po svatbě nabídku do divadla v Boleslavi, kde Helena našla práci jako choreografka, o rok později v příbramském divadle pracovala opět díky manželovu angažmá jako osvětlovačka.

9. V letech 1971-73 hrála v Divadle Na zábradlí. Odešla odtud, nebo musela odejít… Podle jedné verze vystoupila v jistém představení opilá a posílala komunisty „do prdele“. Po aféře se zhroutila a pobývala na psychiatrii, a do divadelního angažmá se už nevrátila. Prakticky celý život proto byla herečkou na volné noze.

10. V roce 1996 neúspěšně kandidovala do Senátu za KSČM – skončila „o prsa“ třetí. Její spojení s komunisty a prohlášení, že se klidně spojí s kýmkoli, vyvolaly reakci kamarádky, moderátorky Kamily Moučkové. V otevřeném dopise jí napsala: „Milá Heleno ... mám za to, že jsi onemocněla nemocí šílených krav."

ČTĚTE TAKÉ:

Herečka Helena Růžičková by oslavila 75. narozeniny

Troška si našel nové drbny, tohle jsou ony!

Televizní noviny před 15 lety: Helena Růžičková chce kandidovat do Senátu za KSČM

Autor: mac

Diskuze