Zubní pasta
Zdroj: Profimedia
Super nápad

Zubní pasta nemusí jen čistit zuby: 10 užitečných rad, jak ji využít ve vaší domácnosti! Tohle všechno dokáže

3. 1. 2018

Zubní pasta je nejen dobrá na zuby, ale je i skvělým pomocníkem ve vaší domácnosti. Tady je 10 zajímavých a užitečných nápadů, jak lze pastu využít, kromě čistění zubů.

Zubní pasu má doma snad každý. Nebo tedy, každý by ji mít měl. Je totiž nepostradatelnou součástí ústní hygieny. Všichni ji používáme především na čištění našeho chrupu. Má ale i mnoho dalších využití. Na co všechno ji můžeme použít? Zde je 10 užitečných a zajímavých nápadů:

1. Při léčbě oparu. Opar je nejen zdravotní, ale i estetický problém. Zubní pasta nám s ním ale pomůže. Aplikujeme ji na postižené místo. Jelikož vysušuje pokožku a vytváří suchý film přes ranky na rtech, opar rychleji zmizí.

2. Pro rychlou léčbu malých tržných ran a modřin. Zubní pasta pomáhá pozastavit krvácení a urychluje dobu hojení. Pokud se jedná o hematom nebo modřinu, malé množství zubní pasty pomáhá k jejich rychlejšímu vstřebávání.

3. Stop zažloutlým nehtům. Dobrým řešením je použití bělící zubní pasty. Naneste ji na nehtová lůžka a pomocí zubního kartáčku několik minut čistěte. Vaše nehty budou vypadat o dost lépe.

4. proti kousnutí hmyzem. Pokud vás kousl komár nebo jiná havěť a nemáte u sebe zrovna gel po kousnutí hmyzem, můžete místo něj aplikovat trochu zubní pasty. Odstraňuje otoky a zmírňuje svědění.

5. Pomáhá zbavit se akné. Aplikace zubní pasty je starý osvědčený trik. Pasta se dokáže vypořádat s obrovským podkožním akné velmi dobře. Pokud pociťujete, že se tvoří pupínek, aplikujte na místo zubní pastu. Zastavuje zánětlivý proces. Pokud se chcete zbavit velkého zralého boláku, naneste zubní pastu na postižené místo na celou noc. Ráno bude bolák mnohem menší.

Autor: mk

Diskuze