Potopení Titanicu (1912)
Zdroj: Profimedia
Historický omyl?

ZLOMOVÝ OBJEV: Legendární Titanic se nepotopil jen kvůli nárazu do ledovce! Existují nové důkazy

2. 1. 2017

Neexistuje známější loď s dramatičtějším osudem, než byl Titanic. I malé dítě ví, že se potopil kvůli nárazu do ledovce, kterému se kvůli nepozornosti posádky nestihl vyhnout. Nové důkazy však říkají něco trochu jiného!

7 fotek
Na světě asi není téměř nikdo, kdo by neznal příběh lodě Titanic. Velkou zásluhu na tom jistě má stejnojmenný film z roku 1997, který věrně prezentuje tehdější katastrofu. Film se stal populární i díky romantickému příběhu Kate Winslet a Leonarda DiCapria.

V noci ze 14. na 15. dubna 1912 narazil parník Titanic na ledovec a tři hodiny na to již zmizel pdo mořskou hladinu spolu s více než 1500 lidmi, kteří už se nikdy nevynořili. Katastrofická událost tehdy ochromila celý svět a spolu s filmem znovu ožila. Všichni tedy mají v paměti jasně zakotvený příběh o největší lodi tehdejší doby, která se potopila po nárazu do ledovce. Nyní ale po třicetiletém zkoumání experti odhalili nová fakta!

Loď se prý nepotopila primárně kvůli ledovci. Údajně vše vzniklo kvůli ohni, který vznikl již asi tři týdny před vyplutím v trupu lodi. Místnost s palivem vzplála a poškodila tak konstrukci oné části, do které pak loď ledovcem narazila. Novinář Sean Moloney se případem také dlouhá léta zabýval a měl přístup k fotografiím, ze kterých zjistil, že předek lodi byl v důsledku požáru silně ožehnutý. Proto se předpokládá poškození konstrukce, která pak z nepotopitelné lodi udělala rychle potopitelnou.

Autor: bin

Diskuze