Ženu udržovaly přístroje naživu 123 dnů - 1
Zdroj: Profimedia
Dojemné

Během těhotenství dostala mrtvici a byla odkázána na přístroje. Lékaři měli jedinou možnost!

15. 7. 2017

Mladá žena jménem Frankielen da Silva Zampoli Padilha (†21) z Brazilie zemřela během těhotenství. Když lékaři zjistili, že její dvojčátka jsou nadále životaschopná, téměř celá nemocnice pomáhala se záchranou...

6 fotek
Frankielen da Silva Zampoli Padilhu z Campo Largo v jižní Brazilii postihla loni v říjnu mrtvice během těhotenství. Lékaři původně nedávali příliš naději, že by dvojčata v jejím bříšku mohla nadále žít. „Udělali jsme ultrazvuk a domnívali se, že plod se nebude moct rozvíjet v děloze. Jaké bylo překvapení, když byl životaschopný," řekl vedoucí lékař neurologie v nemocnici Nosso Senhora do Rocio.

A pracovníci nemocnice, kterým osud miminek a rodiny nebyl lhostejný, měli geniální nápad. Lékaři, zdravotní sestry, nutriční specialisti, fyzioterpeuti a řada dalších zaměstnanců se rozhodli přispět k záchraně miminek a nenarozeným dětem nahradit lásku jejich matky. Hudební terapeutka Erika Checan řekla: „Přinesli jsme dětské písně a hráli je dětem. Dokonce jsme vytvořili melodie výhradně pro ně. A také jsme vyzdobilil místo obrázky, kde paní Frankielen ležela. Pokoj byl tak naplněn láskou, náklonností a povzbuzením pro děti a jejich rodinu. Každý jsme si s nimi povídali a také říkali: ,Milujeme vás´."

Láska přinášela ovoce. Miminka bez problémů krásně rostla dalších 123 dní, které se řadí mezi ty nejdelší tohoto typu. Nakonec ženě provedli císařský řez a předčasně narozená dvojčátka Ana Vitoroia (1,4 kg) a Asaf (1,3 kg) jsou naštěstí zdravá. Doktor Rivabem přiznal, že všichni plakali, když se narodila. „Úspěch spočívá ve skvělé týmové spolupráci a samozřejmě ve vůli boží." A stejně tak její muž Muriel Padilha (24) popisuje událost jako zázrak. V Brazílii se tomu případu dostalo silné mediální pozornosti, a tak je spousta lidí podpořilo jak finačně, tak i materiálně.

Autor: ham

Diskuze